Vakıfbank Kobilere Özel Nakit Krediler

Vakıfbank Kobilere Özel Nakit Krediler

Vakıfbank ülkemizin ticari hacmini genişletmek, ekonomiyi canlandırmak, ihracatı arttırmak, işsizliği azaltmak ve yeni iş alanları çıkarmak amacıyla Küçük ve Orta Boyutlu İşletmeler manasına gelen KOBİLER için çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Bu kredi imkanları ile nakit ihtiyaçlarını giderebilmekte olan işletmeler, hem yeni istihdam alanları oluşturmak ta hem de ekonomiye can kazandırmaktadırlar. Özellikle son zamanlarda KOBİLER işletmelerini büyütmek için kobi kredisi nasıl alınır sorusu üzerine yoğunlaşmışlardır.

Vakıfbank Kobi Kredileri

1- İşletme İhtiyaç Kredisi: Vakıfbank işletme kredisi olarak da adlandırılan bu kredi, işletmelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla, finansal durumlarına uygun ve geri ödemesi kolay olan bir kredi türüdür. İşletmenlerin kısa vadeli ve orta vadeli ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla, TL olarak verilen kredilerdir. Kredi değişik vadelerde kullanılabilmektedir. Taksitli geri ödeme şansı bulunmaktadır. Firmalar, her türlü ihtiyaçları için kullanabilmektedirler.
2- Akreditif Kredisi: Akreditif, alım yapanın talimat vermesiyle bir bankanın ki buna amir banka denir, belli bir vade ve tutar ile akreditifte öngörülmüş şartlara uyan belgelerin sunulma şartıyla, satıcıya ödeme yapılacağının garanti edilmesi işlemidir. Bir nevi bir banka (şartlı) garantisidir. Özellikle uluslararası ticaret yapan taraflar, karşılıklı birbirlerini tanımadıkları için birbirlerine ödeme konularında güvensizlik duymaktadırlar. Alıcı bahse konu sözleşmede belirtilen malları eksiksiz ve düzgün bir biçimde almak isterken, satıcı da ücreti sorunsuz almak istemektedir. Eğer satıcı şartlara uygun hareket etmez ise, banka kesinlik parayı ödememektedir. Bu bakımdan akredite her iki taraf açısından da en güçlü güvenlik ortamı sağlamaktadır. Bu kredi türünde diğer farklı ödeme çeşitlerine göre güven unsuru devreye girer ve banka garantisi söz konusu olmaktadır.

Avrupa İle Entegre Bir Kredi İmkanı

Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Krediler: Vakıfbank ile Avrupa Yatırım Bankası arasında yapılan anlaşmalar neticesinde, müşterileri için uygun faiz oranları ve oldukça uzun vade seçenekleri ile ihracat, yatırım ve işletme kredileri sunulmaktadır. İşletmeler yapmış oldukları faaliyetler esnasında ortaya çıkan ihtiyaçları için, yatırım projeleri ve ihracatları için AYB kaynaklı ihracat, yatırım kredisi alabileceklerdir. Bu kredi Vakıfbank aracılığı ile Ülkemizin bütün illerinde rahatça kullanılabilmektedir. Çalışan sayısı 250 ve daha fazla olan ve 1500 kişiden az olan işletmeler bu krediyi kullanabilecektir. Bir işletmenin kullanabileceği en yüksek kredi miktarı üç milyon Euro ya da bunun Türk Lirası veya Amerikan doları karşılığı olacaktır. Sağlanan vade miktarları da oldukça uygun olmaktadır. Krediler, işletme kredisi için 5 yıl, yatırım kredisi için 7 yıl kadar bir vade seçeneği ile sunulmaktadır. Faiz oranları işletmeye göre belirlenmektedir. Bu kredi, kobi kredi destek açısından önemli bir kredi türüdür.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir