Vakıfbank’tan Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı Krediler

Vakıfbank’tan Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı Krediler

İşletme sahipleri kimi zaman işletmelerini büyütmek, kimi zaman da acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına krediye gereksinim duymaktadırlar. Bu nedenle bankalar da en uygun şartlarda kredi kullandırabilmek için işletme sahiplerine çeşitli kredi ürünleri sunmaktadırlar. Kamu sermayeli mevduat bankası olan Vakıfbank da özellikli olarak esnaf ve KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyülükteki İşletme) kullanabileceği kredi imkanları sunmaktadır.
İşletme sahipleri kredi kullanım esnasında çoğunlukla bankaya teminat gösterme sıkıntısını yaşamaktadırlar. İşte tam bu noktada Vakıfbank Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı Kredileri, esnaf ve KOBİ’lere derin bir nefes aldırmaktadır. İşletme sahiplerine yönelik birçok uygulaması bulunan Vakıfbank, Kredi Garanti Fonu ile imzaladığı bir anlaşma ile esnaf ve KOBİ’lerin teminat gösterme problemini ortadan kaldırmaktadır.

Kredi Garanti Fonu (KGF) Nedir?

Kredi Garanti Fonu nedir sorusuna cevap vermek gerekirse; KGF, KOBİ vasfını haiz olan ya da olmayan işletmelerin gerekli koşulları karşıladıkları takdirde kredi kullanım esnasında kefalet hizmeti sunan bir fondur. Bu fonu teminat olarak gösteren işletme sahipleri, acil ihtiyaç duydukları finansman desteğine başka bir teminat göstermeksizin ulaşabilmektedirler. Krediye ait limitler, miktarlar ve vadeler ise işletmeden işletmeye değişiklik göstermektedir.

Vakıfbank ve KGF işbirliği ile Kredi İmkanı

Vakıfbank, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile yaptığı anlaşmayla KOBİ vasfını taşıyan ya da taşımayan işletme sahiplerine kredi imkanı sunmaktadır. Kredi Garanti Fonu kefaleti ise KGF Özkaynakları ve Hazine Müsteşarlığı Fonu vasıtasıyla iki şekilde gerçekleşmektedir. Bir işletmenin KGF Özkaynak kefaleti alabilmesi için KOBİ vasfını taşıması gerekmektedir. KGF’nin Hazine Destekli kefaletinden ise KOBİ dışında kalan daha büyük çaplı işletmeler yararlanmaktadırlar. İşletme sahipleri kredi kullanmadan önce Kredi Garanti Fonu iletişim adresi www.kgf.com.tr linkinden konuyla alakalı mevzuat bilgilerini okuyarak işletmelerinin bu kredi türü için uygun olup olmadıklarını öğrenebilirler. Vakıfbank’ın bu kredi kampanyası hakkındaki koşullarını öğrenmek için de herhangi bir Vakıfbank şubesine gidebilir ve başvurularını konuyla ilgili banka personelleri aracılığıyla ivedilikle yapabilirler. Bireylerin KGF teminatlı krediden faydalanabilmeleri için öncelikli olarak bankanın uygun görmesi ve Kredi Garanti Fonu’na yapılan müracaatın onaylanması gerekmektedir.
Ayrıca krediden faydalanan şahıs firmalarının hayat sigortası yaptırmaları zorunludur, yaptırmamaları durumunda banka kullanılan kredinin % 0.5 (binde beş)’i tutarında komisyon ücreti tahsil etmektedir. Vakıfbank’ın KGF teminatlı kredi ürünü hakkındaki detaylı bilgilere bankanın www.vakifbank.com.tr resmi internet sitesinde yer alan “KOBİ’lere özel” bölümünden ulaşılabilmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir