Vatandaşa Müjde! Benzine İndirim Geldi

/ 12 Eylül 2018 / 33 views / yorumsuz
Vatandaşa Müjde! Benzine İndirim Geldi

Akaryakıt, benzin ya da motorin kelimelerini duyduğumuzda ilk aklımıza gelen zam haberleridir. Ancak bu kez benzine indirim geldi. Dolarda yaşanan gerilemeye bağlı olarak benzinin litre fiyatında bu gece yarısından geçerli olmak üzere 15 Kuruş indirim yapıldı.

Benzine İndirim Geldi

Benzine gece yarısından sonra geçerli olmak üzere 15 kuruş indirim geldi. Mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim pompa fiyatlarına yansımayacak.
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, benzinde litrede 15 kuruş indirim gerçekleşti. Mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği bu indirim pompa fiyatlarına yansımayacak.

Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi; 13/09/2018 tarihinden geçerli olmak üzere, benzinde 15 Kuruş/Litre indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır”.
Ayrıca; akaryakıt ürünlerinden kalorifer yakıtında 13 kuruş, Fuel Oil’de 10 kuruş, yüksek kükürtlü Fuel Oil’de 6 kuruş, gaz yağında da 17 kuruş indirim oldu.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.