Ve Vatandaşa da Kredi Sicil Affı Müjdesi Geldi

/ 12 Ocak 2017 / 1.259 views / 608 Yorum
Ve Vatandaşa da Kredi Sicil Affı Müjdesi Geldi

Evet beklenen haber sonunda geldi ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci büyük müjdeyi herkese duyurdu.. Kredi sicil affının kapsamı genişledi, artık tüm vatandaşlar aftan yararlanacak.. Artık kredi kartı borçları için ya da kredi borçları için kara listeye girmiş, kırmızı kalem yemiş hiç kimse kalmayacak.

Meclise sunulan yasa taslağı daha önce bildiğiniz gibi esnafları ve işyeri sahiplerini kapsıyordu. Yapılan çalışma ile  yasanın çerçevesi genişletildi ve tüm kredi sicili bozuk bireyleri de kapsaması sağlandı. Bu da tüm kara listedekilerin, tüm kımızı çizgililerin yani kredi sicili bozuk olduğu için kredi kullanamayan herkesi kapsayacağı anlamına geliyor.

Bugün konu ile alakalı bir basın açıklaması yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affının kapsamının genişlemesine ilişkin bir açıklama yaptı. Yasa meclisten geçince artık yasadan sadece esnaflar değil, kredi sicili bozuk olan tüm vatandaşlar yararlanacaklar.

Tüfenkci, “Sicil affı, yaklaşık 12 milyon 500 bin kişiyi ilgilendiren bir yasa tasarısı. Bu sadece işletmeler, sadece sanayicilerimize yönelik diye düşünmememiz lazım. Bunların yanında özellikle kredi kartı kullanıcıları, bireysel kredi kullananlar da dahil olmak üzere kredilerde sorun yaşayanların 6 ay içerisinde ya borcunun tamamını ya da çeklerini/senetlerini ödedikleri halde kara listeden 5 yıldan önce çıkamıyorlardı. Bu durumda olanlar veya borcunu yeniden yapılanlar bu haktan faydalanacaklar. Sicil affından yaklaşık 1 milyon 500 bin ile 1 milyon 600 bin arasında esnafımızın yararlanacağını düşünüyoruz.”dedi.

NOT : İlgili yasada yapılan düzenleme 27 Temmuz 2017 tarihinde sona ermiştir. Kredi Sicil Affı’na ilişkin yürürlüğe giren yeni yasalardan haberdar olmak ve süresi içerisinde yararlanabilmek için sitemizi takip etmenizi ve bizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz. 2018 Kredi Sicil Affı ile ilgili özel inceleme haberimize 2018’de Kredi Sicil Affı Çıkacak mı? başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Mustafa Kulaksız 2 çocuk sahibi ve mutlu bir ailesi vardır, yazarlık hayatına ise hobi olarak başlamışken bi anda herşey değişti ve tüm işi yazarlık oldu.

Ve Vatandaşa da Kredi Sicil Affı Müjdesi Geldi (608 Yorum)

  1. bankalara borcum yok sadece bir bankaya sıralı aksatmadan kredi ödüyorum tekrar bir miktar kredi çekmek istiyorum red cevapları geldi önceden borç vardı hepsini 2017 den önce kapattım kredi almam için ne kadar beklemek lazım

  2. Borcumu ödedim 3000 tl maaşım puanım 0 nasıl kredi kullanabilirim

  3. Peki bir dahaki sicil affı ne zaman olur şimdi borçların tamamını ödesem bu aftan yararlanma şansım olurmu

  4. Kredi karti ve kredilerimi yapilandirdim borc 35bin tl kaldi hic bir banka kredi vermiyor ustelik emekliyim

  5. Ben 15 06 209 kıredi çekdim iki taksit ödedim gerillâlarını hiç ödemedim yanlız çekmiş olduğum kirediyi sigortalamıştım BENİ kimsede aramadı yıllar gecdi halan da aran yak silinmismidir o burç acaba

  6. Admin merhaba. Kredi notum 1030 aylik gelirim 2350 tl. Butun borclarimi kapattim ama hala kredi alamiyorum. Yardimlarinizi ve yorumlarinizi bekliyorum. Saygilsr.

  7. ben kredi kartlarımı komple ödedim 29 Temmuz 2017 önce şimdi ben kara listeden çıktımmı ve gidip bankalardan yada bankadan sicil affı yaptırcammı

1 11 12 13