Volkan Demirel Sözleşmesini Yeniledi

/ 11 Temmuz 2018 / 20 views / yorumsuz
Volkan Demirel Sözleşmesini Yeniledi

Fenerbahçe’nin efsane futbolcuları arasına giren Volkan Demirel dile kolay tam 16 yıldır kaleyi koruyor. Fenerbahçe’nin alt yapısından yetişen Volkan Demirel gerek uluslararası müsabakalarda gerekse lig müsabakalarında adını altın harflerle tarihe geçiren enfes kurtarışlarıyla tanınıyor.
Şu anda takımda yedek kaleci statüsünde bulunan Volkan Demirel yerini Carlos Kameni’ye bırakmış durumda gözükse de zor zamanların gizli kahramanı olmaya devam ediyor. Fenerbahçe yönetimi Kameni’nin performans eksikliği ve takım adaptasyonunun sürekli dalgalanması nedeniyle Demirel’i takımda tutma kararı aldı. Üstelik Volkan Demirel’in Fenerbahçe ile doğup bu takımla futbol yaşamına son vereceği de gelen iddialar arasında yer almaktadır. Gerçekten de bu şekilde bir durum ile karşı karşıya kalınırsa Volkan Demirel’in her anlamda söz konusu özelliklere dayanarak takımda kalmasının yönetim tarafından da istendiği belirtiliyor.

Yıllık 1.5 Milyon Euro Alacak

Volkan Demirel’in sözleşme detayları belli olurken takımıyla yeni sezonda ne kadar para alacağı da merak ediliyordu. Nitekim bu durum da netleşmiş oldu. Demirel 1.5 milyon euro alacak ve böylelikle 2.2 milyon euro alan Carlos Kameni’nin altında bir fiyatla takımda yer alıyor. Ancak kendisinin yedek kaleci olması ve ligin büyük bir bölümünde takımda ilk on bir içerisinde bulunmaması nedeniyle böyle bir karara varıldığı gelen bilgiler arasında. Bu durumda da değerlendirilecek olunduğu zaman takımın her bakımdan efsane eldiveni takımında tutmasına kesin gözüyle bakılmış durumda.

Tüm Şartları Yönetim Kabul Etti

Volkan Demirel ile yönetim alacak verecek konusunda tüm pürüzleri aşmış durumda. Karşılıklı olarak maddi anlamda bütün anlaşmaya varılan kulüple Volkan Demirel arasında bu yeni sözleşme yenilenmesine dayanarak tecrübeli kalecinin Fenerbahçe’de kalmasına devam ettiği belirtildi. Bununla birlikte yine söz konusu tecrübeli file bekçisinin özellikle ligde sahaya on bir olarak çıktığı zamanlardaki kritik kurtarışlarıyla da 2017-2018 lig sezonunda da halen performansıyla dikkat çektiği belirtilmektedir. Böylelikle bütün bu unsurlarıyla karşımıza çıkmaya devam eden Volkan Demirel’in her anlamda tüm şartları yönetimce kabul edilerek yeni sezonda da Fenerbahçe takımında yer alacağı KAP’a bildirilerek resmen duyuruldu.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.