Whatsapp Gold Nedir ? Herkes Bunu Konuşuyor

/ 9 Ekim 2018 / 88 views / yorumsuz
Whatsapp Gold Nedir ? Herkes Bunu Konuşuyor

Whatsapp Gold nedir ? WhatsApp Plus Nedir ? Son dönemde özellikle yurt dışında başlayan ve WhatsApp kullanıcılarına gelen bir mesaj tüm dünyada gündem oldu. Dünya genelinde pek çok bölgede WhatsApp kullanıcılarına gönderilmeye başlayan mesaj, hem merak hem de tedirginliğe yol açtı. Mesajın kaynağı henüz bilinmemekle birlikte mesaj içerisindeki bağlantıda bir virüsün olduğu kesin. İlgili mesajda yeni bir WhatsApp sürümünden bahsediliyor. Ancak böyle bir sürüm bulunmuyor.

Whatsapp Gold Nedir ?

Bu mesajların tamamen bir aldatmaca olduğunu ve virüs yayma amaçlı olduğunu özellikle belirtelim. WhatsApp Gold’un özel bir versiyon olduğuna ve ek özellikler sunduğuna dair çeşitli söylentilerle telefonlara indirtilmeye çalışılan bir uygulama. Ancak uygulamanın telefonlarda neler yapabileceği ve hangi bilgilere ulaştığı henüz belli değil.

WhatsApp Gold ve WhatsApp Plus İsimleri Uydurma

Kullanıcılara gönderilen bu mesajlarda bazen WhatsApp Gold yerine WhatsApp Plus şeklinde bir isimlendirme de kullanılıyor. Ancak bu iki mesajın ikisi de temelde aynı aldatmacanın bir parçası. Yani ikisi de gerçek değil. Çünkü Whatsapp’ın bu tür bir farklı versiyonu bulunmuyor.
Kişisel bilgilerinizin çalınması, telefonunuza virüslü uygulamaların yüklenmesi, aşırı mobil veri kullanımı gibi sonuçları olabilir. Görünürde bir değişiklik olmasa bile telefonunuzun arka planında sizin onaylamadığınız işlemler yapılabilir. Dolayısıyla bu aldatmacaya asla inanmayın.

Uygulamanın kullanıcılar tarafından indirilmesini sağlamak amacıyla video arama özelliği, yeni emoji karakterleri, geliştirilmiş güvenlik özellikleri gibi gerçek olmayan iddialar var. Ancak WhatsApp’ın internet sitesinde “WhatsApp Gold” şeklinde özel bir versiyondan bahsedilmiyor.

Mesajdaki Bağlantıdan İndirme Yapmışsanız Mutlaka Telefonunuzu Sıfırlayın

Eğer böyle bir mesaj aldıysanız ve mesajın içerisindeki linkten telefonunuza bir uygulama indirdiyseniz, en kısa sürede telefonunuzu sıfırlamanızı öneriyoruz. Henüz hangi ülkelerin bu virüsten etkilendiği ve kaç kişiye bulaştığına dair henüz bir bilgi yok.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.