Whatsapp’ın İşinize Yaracak Bilinmeyen Özellikleri

/ 15 Mayıs 2018 / 340 views / yorumsuz
Whatsapp’ın İşinize Yaracak Bilinmeyen Özellikleri

Whatsapp’da başkalarının konuşmalarını okumak ya da mesajlarınızın birisi tarafından okunup okunmadığına bakmak mümkün. Bunun için öncelikli olarak Whatsapp’ın menüsüne girerek bilgisayırınızı WhatsApp’a bağlayın. Giriş yapılan cihazlar arasında kendi bilgisayarınız dışında tanımadığınız bir cihaz varsa bu başkası tarafından sohbetlerinizin ve profilinizin görüldüğü anlamına gelir. Bu durumda o cihazı listeden kaldırabilir ve görünmesini engelleyebilirsiniz.

Engellendiğinizi Anlamanın 3 Yolu

Whatsapp uygulamasında bir diğer merak edilen konu engellenme durumudur. Sizi engelleyen bir kişinin profiline kendi hesabınızı silip başka bir hesap açarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca eğer o kişi ile ortak bir grubunuz varsa gruplarda engelleme söz konusu olmadığı için mesajlarınız ona ulaşabilir aynı şekilde onun mesajlarını da görebilirsiniz. Engellendiğinizden emin değilsenizde kolayca bunu anlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle ilk yöntem o kişiye yolladığınız mesajlarda sürekli görünen tek tik işaretidir. Bu engellenmiş olma ihtimalinizi gösterir ancak unutulmamalıdır ki karşı taraf  için internet erişiminin olmadığı bir durumda da tek tik görünecektir. İkinci durum ise şüphelendiğiniz kişinin profil resminin görünmemesidir. Sizi engelleyen kişilerin profil fotoğraflarını göremezsiniz ancak o kişinin profil resmini kaldırmış olma ihtimali de vardır. Engellenip engellenmediğinizi anlamanız için bir başka yöntem ise grup sohbeti oluşturmaktadır. Eğer bir kişiyi herhangi bir sohbet grubuna ekleyemiyorsanız maalesef ki bu engellendiğiniz anlamına gelmektedir.

Ahizeden Sesli Mesaj Dinleyebilme

Whatsapp uygulamasına yeni gelen ve kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayan yeni özellikte sesli mesajları ahizeden dinleyebilme özelliğidir. Bunun için yapılması gerken sesli mesaj gelmesi halinde oynat tuşuna basmak ve hemen telefonu kulağa götürmek. Ardından sesli mesajın ahizeden geldiğini göreceksiniz. Bu sayede sesli mesajlarınızı kimse duymayacak ve kulaklık kullanımına gerek kalmayacaktır.
Whatsapp’da ses kaydetmek için uygulanan yöntem konuşma sayfasında ses kaydet tuşuna basılı tutmak ve konuşmaktır. Ancak bunun başka bir yöntemi daha vardır. Mikrofona basılı tutup sağdan yukarı doğru kaydırmanız durumunda da kesintisiz ses kaydı yapabilirsiniz.
Grup konuşması sırasında konuşanlardan birine bir şey yazmak istersenizde yapmanı gereken o kişinin yazdığı mesaja dokup özelden yazmaktır.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.