Yahoo Finans Uygulamasında Kripto Para Dönemi

/ 9 Şubat 2018 / 56 views / yorumsuz
Yahoo Finans Uygulamasında Kripto Para Dönemi

Geçtiğimiz Çarşamba günü bir konferans gerçekleştirildi. Bu konferans Yahoo tarafından gerçekleştirildi. Konferansta kripto paralar hakkında fikir alışverişi yapıldı. Panele katılan katılımcılar kendi kişisel alanlarına göre bir takım yorumlarda bulundular. Bazı sorular soruldu ve bu sorulara cevap arandı. Seyircilere kripto paralar hakkında birtakım sorular yöneltildi. Katılım gerçekleştiren insanların herhangi bir araştırma yapıp yapmadığı soruldu. Ayrıca önemli bir uyarı yapıldı. Kripto paralar hakkında fikir sahibi değilseniz yatırım yaparken dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Goodwin Procter LLP ortağı olan Grant Fondo konuşmaya dâhil oldu. Bir takım sözler sarf etti. Kripto paraların sürekli olarak kazandırmayacağını ve bir noktada kaybettirebileceğinin de es geçilmemesi gereken bir gerçek olduğunu vurguladı. Ayrıca kripto para değerlerinin inişli çıkışlı olduğunu vurguladı. Sözlerine farklı bir konuya değinerek devam etti. İnsanların yatırım yaparken tek bir alanı tercih ettiğine değindi. Bunun yanlış olduğunu vurgulayan Grant Fondo yatırım yapılırken birçok farklı alana yatırım yapılması gerektiğini ve bu sayede riskin azaltılması gerektiğini belirtti.
Diğer panelist olan Dijital Ticaret Odası Başkanı Perianne Boring söz aldı. Bazı konuşmalar yaptı. Perianne Boring farklı bazı noktalar değindi. Kripto paralar için bir denetim mekanizması olması gerektiğini vurguladı. Elde edilen paranın nereye gittiğini ve nasıl değerlendirildiği hakkında araştırmaların, denetimlerin olması gerektiğini söyledi.
Perianne Boring sözlerine devam ederken deneyim konusuna değindi. İlk kez kripto para alacak olanların dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Yapılacak olan kripto para ticaretinde dolandırılmamak için bir takım şeylerin öğrenilmesi gerektiğinin önemli olduğunu belirtti. İlk yapılan ufak yatırımların kontrol altında tutulabileceğinden bahsetti. Miktar az iken deneyim kazanmanın daha kolay olacağına değinen Boring, büyük yatırımlar ile kontrolün de zorlaşacağını ve kayıplar yaşanabileceğini belirtti.
Panelde Perianne Boring ve Grant Fondo kripto para alım satımı ile ilgili detaylı ve önemli bilgiler paylaştı. Kripto para ticaretinde deneyimin öneminden bahseden Boring ve Fondo yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ve belli bir aşamaya gelene kadar yüksek yatırımlar yapmaması gerektiğini belirtti. Önümüzdeki günler de kripto paraların yenileri çıkabileceği ve sayıların artabileceğinden bahsedildi. Ayrıca var olan kripto paraların sürekli kazandırmayacağı ve bir noktadan sonra kaybettirebileceğinden bahsedildi.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.