Yapı Kredi Bankası Bayram Kredisi Faiz Hesaplama

Kurban Bayramı, bütün küslüklerin unutulduğu bir paylaşım ayıdır. Bu ayda et yemeyen, karnı doymayan kalmaz ve camilere deri yardımı yapılır. Birlik ve beraberliğin hat safhada olduğu kurban bayramında masraflar da fazla olmaktadır. Bu noktada ise bankalar bayrama özel ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemektedir.

yapi-kredi-bankasi.png

Yapı Kredi bayram kredisi kapsamında en çok öne çıkan bankalar arasında yer almaktadır. Banka, bayram ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli seviyede her bütçeye uygun ödeme koşullarıyla kampanya sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bayram Kredisi

Günde sadece 10 Türk Lirası ödeyerek 10.000 Türk Lirası tutarında kredi sahibi olunabilmektedir. 48 aya kadar vade seçeneğiyle sağlanan kredi için yüzde 1.33 oranında faiz uygulanmaktadır.

yapi-krediden-bayram-kredisi.jpg

Kredi için sadece kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası ödemesi talep edilmektedir. 10.000 TL bayram kredisi için 50 TL kredi tahsis ücreti ödenmelidir. Hayat sigortası ise kişinin cinsiyetine ve yaşına göre değişkenlik göstermektedir.

Başvuru Kanalları

Yapı Kredi bayram kredisi başvurusu sadece bir kısa mesajla yapılabilmektedir. Yapı kredi kredi başvurusu sms için Bireysel, T.C. kimlik numarası ve aylık gelir aralarda birer boşluk olacak şekilde 4411’e gönderilmelidir. Kredi talebini değerlendiren banka, onay verip vermediğini tüketiciye bildirecektir.

İnternet Şubesi ile kredi başvurusu yapılıp onay verilmesi halinde sadece dakikalar içerisinde talep edilen tutar tüketiciye finanse edilecektir. Bu durumda kişi banka şubesine gitmeden nakit ihtiyacını giderebilmektedir. Böylelikle müşteri ihtiyaçlarını hafta sonu sebebiyle ertelemek zorunda kalmaz.

bayram-kredisi.jpg

Başvurular telefon bankacılığı veya banka ATM’leri üzerinden de yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Kredi Hesaplama

Bayram masrafları için Yapı Kredi’nin 48 ay vadeli 10.000 TL bayram kredisini tercih eden tüketiciler, aylık 299,80 TL taksit ödeyecektir. Sigorta hariç aylık efektif faiz oranı yüzde 1.7734 iken yıllık efektif faiz oranı ise yüzde 21.2814’tür.

48 ay boyunca bankaya ödenecek toplam tutar ise 14.390.40 TL’dir.  Banka genel ekonomi piyasasını göz önünde bulundurarak faiz oranlarında değişikliğe gidebilmektedir.

Tüketicinin kredi notu göz önünde bulundurularak bazı durumlarda kefil talep edilebilmektedir. Kefil olarak gösterilen kişinin kredi notunun iyi ve adli sicil kaydında da ağır suçlar barındırmaması gerekir.
Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın