Yapı Kredi  Esnek Geri Ödeme Modeli

Yapı Kredi  Esnek Geri Ödeme Modeli

Esnek geri ödeme modeli, çalışma temponuza uygun şekilde, kredinizin geri ödemelerini kendinizin belirleyebileceği bir geri ödeme şeklidir. Yapı Kredi’de otomobil kredisinden konut kredisine, ferdi krediden eğitim kredisine kadar ihtiyacınız olabilecek tüm bireysel kredilerde bu yeni geri ödeme biçimi olan Esnek Geri Ödeme Modeli’ni kullanabilirsiniz.
Esnek Geri Ödeme Modeli’ne göre kredinizi istediğiniz tutarda kullanabiliyorsunuz. Geri ödeme miktarlarını ve geri ödeme zamanını dilediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz.  Böylece kredi kullanan kişi, kendi çalışma temposuna uygun bir geri ödeme planına sahip oluyor.

Esnek Geri  Ödeme Modeli Çeşitleri Nelerdir?

Yapı Kredi  Esnek Geri Ödeme Modeli olarak beş çeşit ödeme imkanını müşterilerine sunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde geri ödeme tutarını ve zamanını kredi kullanan kişi kendisi belirleme fırsatını elde ediyor.
Yapı Kredi’nin Esnek Geri Ödeme Modelleri;

  1. Değişken Taksit Ödemeli Yöntem

Yöntemin Özelliği Nedir?
Bu yöntem ile kredi kullanan kişi, geri ödeme taksitlerinin tutarlarını tamamıyla kendisi belirleme fırsatını yakalamış oluyor.
Ödeme Planı Nasıl Oluşturulur?
Kişinin belirlediği tutarları girdiği taksitler dışındaki tüm taksitlere kalan anapara eşit şekilde dağıtılır ve kişiye özel ödeme planı oluşturulur.

  1. Ek Ödemeli Yöntem

Yöntemin Özelliği Nedir?
Bu yöntem  kullandığınız kredinin geri ödemelerini belirli dönemlerde daha fazla yapma imkanı sunmaktadır.
Ödeme Planı Nasıl Oluşturulur?
Kişinin belirlediği sıklık ve ilk ek ödeme ayından itibaren, geri ödeme taksit tutarı sabit bir tutarda arttırılarak geri ödeme planı kişiye özel şekilde oluşturulur.

  1. Kademeli Artan Ödemeli Yöntem

Yöntemin Özelliği Nedir?
Bu yöntem ile kişi geri ödeme taksitlerinin tutarlarını kademeli olarak arttırabilir.
Ödeme Planı Nasıl Oluşturulur?
Kişinin seçtiği bir taksit ayından itibaren geri ödemelerin tutarları yine kişinin kendi belirleyeceği sıklık ve oranda kademeli olarak arttırılarak, kredi kullanan kişinin bütçesine uygun bir ödeme planı oluşturulur.

  1. Kademeli Azalan Ödemeli Yöntem

Yöntemin Özelliği Nedir?
Bu yöntem ile kişi geri ödeme taksitlerinin tutarlarını kademeli olarak azaltabilir.
Ödeme Planı Nasıl Oluşturulur?
Kişinin seçtiği bir taksit ayından itibaren geri ödemelerin tutarları yine kişinin kendi belirleyeceği sıklık ve oranda kademeli olarak azaltılarak, kredi kullanan kişinin bütçesine uygun bir ödeme planı oluşturulur.

  1. 3 Ayda bir Ödemeli Yöntem

Yöntemin Özelliği Nedir?
Bu yöntem ile kredi kullanan kişi, kredisinin geri ödemelerini 3 ayda bir yapabilme fırsatı yakalamaktadır.
Ödeme Planı Nasıl Oluşturulur?
Kişiye özel, kullanılan kredinin geri ödeme taksitlerini 3 ayda bir olacak şekilde eşit ödeme tutarlarına bölünerek ödeme planı oluşturulmaktadır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir