Yapı Kredi İnternet Şubesi Yenilikleri Neler?

Yapı Kredi İnternet Şubesi Yenilikleri Neler?

Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan Yapı Kredi, çağa ayak uydurarak her gün bir adım daha ilerliyor. Şube merkezli bankacılığın yanında telefon ve internet bankacılığındaki yenilikleriyle de adından bahsettiren Yapı Kredi birçok yeni uygulamanın da öncüsü durumunda. Yapı Kredi İnternet Bankacılığı’ndan kredi kartı hesap özeti gibi işlemlerin yanında bankanın internet bankacılığını kullanan müşterileri için yaptığı internet şubesi yenilikleri şöyle:

1. İnternet Üzerinden Döviz Transferi (swıft)

Bu yenilik ile şubeye gitme durumu ortadan kalkıyor. İnternet bankacılığı üzerinden yurt içine ve yurt dışına döviz ve Türk Lirası gönderebilmek artık mümkün.

2. Kredi Kayıt Bürosu (kbb) Çek Raporu

Çek ile işlem yapan müşterileri için hazırlanan bu yenilik ile tüm çek bilgileri görüntülenebilmektedir. Bu sayede geçersiz çıkabilecek çek derdi ortadan kalkmış oluyor.

3. Bankotm

Bu özellik sayesinde EFT, havale ve çek tahsilât işlemleri toplu olarak yapılabilmektedir.

4. Taksitli Kredi Ödemesi

Yapı Kredi müşterileri için bir başka yeni özellik olan taksitli kredi ödemesi ile kurumsal internet şubesi aracılığı ile taksitli kredinin taksit ödemeleri kolayca yapılabilmektedir.

5. Cebe Havale

Bu özellik ile para gönderilmek istenen kişinin sadece cep telefonu girilerek para transferi yapılabilmektedir. Alıcının Yapı Kredi bireysel veya ticari müşterisi olma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Ayrıca alıcının herhangi bir hesabının bulunmasına da ihtiyaç duyulmamaktadır. Cebine havale yapılan kişi herhangi bir Yapı Kredi ATM’sinden kendisine gönderilen parayı çekebilir.

6. E-devlet’e Giriş

Bu özellik ile şahıs firmaları e-Devlet şifresine gerek duymadan ve herhangi bir ücret ödemeden e-Devlet kapısına internet bankacılığı üzerinden girebilmektedir. Bu işlem için internet şubesine girildiğinde sağ alt köşedeki “e-Devlet Girişi” butonuna basmak yeterlidir. Buradan; mahkeme dava dosyası sorgulama, vergi borcu sorgulama, araç sorgulama, adli sicil kaydı sorgulama, SGK hizmet dökümü gibi birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir.

7. Kredi Kartı Başvurusu

KOBI müşterileri için sağlanan bu avantaj ile internet bankacılığı üzerinden kredi kartı talebi yapılabilmektedir. Yapı Kredi internet bankacılığı giriş işlemine müteakip “Kredi Kartlarım > Başvurular > Kredi Kartı Başvurusu” veya “Başvurular > Kartlar > Kredi Kartı Başvurusu” basamakları sırasıyla izlendiğinde başvuru işlemi gerçekleşmektedir. Bu işlemler sırasında kredi kartı tercihi de yapılabilmektedir.

8. Taksitli Ticari Kredi Kullanma

Şahıs işletmesi sahiplerinin yararlanabileceği bu özellik ile mevcut kredi limitleri üstünden 36 aya kadar vadelerle taksitli ticari kredi kullanılabilmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir