Yapı Kredi Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Yeni araç almak isteyen ya da eski aracını yenilemek isteyenler için bireysel ve ticari taşıt kredileri, odak noktası olmuştur. Bankalar çeşitli ihtiyaç kredilerinin yanı sıra taşı kredisi hizmetini de, müşterilerine sunmaktadırlar. Yapı Kredi taşıt kredisi ile ihtiyacınız olan finansal desteğe sahip olmanız mümkün. Taşıt kredisi veren bankalardan biri olan Yapı Kredi sayesinde, uygun faiz ve ödeme seçenekleri ile arzu ettiğiniz aracı alabilirsiniz.

Yapı Kredi Taşı Kredisi Koşuları

  • 10 yaşa kadar olan 2. el ya da 0 km taşıtlar için 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile kredi çekmek mümkün.
  • Kefilsiz ve ekspertiz işlemleri ile zaman kaybetmezsiniz.
  • Ayrıca, Yapı Kredi’nin işbirliği yaptığı firmalardan aldığınız taşıtlar ile daha düşük faiz oranları ve çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Ödemeler

Yapı Kredi’den alacağınız taşıt kredisinde faiz oranları ve ödeme miktarı, aracın 2. el ve 0 km olmasına göre farklılık gösterebilir. Yapı Kredi faiz oranları ve ödeme planları;
0 km taşıt kredisi için;

  • 20 bin TL krediyi; 24 ay vade, %1,27 faiz oranı, 105 TL toplam masraf, 1.000 TL aylık taksit tutarı, aylık toplam %1,7 faiz maliyet oranı ve yıllık toplam %20,5 faiz maliyet oranı ile çekmeniz mümkün. Yaklaşık olarak aynı oranlar ile 36 ay vadeli 20 bin TL krediyi ise 726 TL taksitlerle alabilirsiniz.
  • 48 ay vadeli 20 bin TL krediyi %1,32 faiz oranı ve 598 TL aylık taksit ödemeleri ile almak mümkün.


2. el taşıt kredisi için;

  • 20 bin TL krediyi 24 ay vade ve aylık % 1,29 faiz oranı ile 1.004 TL aylık taksit ile almak mümkün. Toplam masraf 105 TL’dir. Toplam aylık maliyet %1,7 ve toplam yıllık maliyet ise %20,8’dir. Aynı oranlar üzerinden 36 ay vade ile 20 bin TL krediyi aylık 729 TL taksit ödemeleri ile alabilirsiniz.
  • 48 ay vade ile 20 bin TL krediyi %1,34 faiz ve 601 TL aylık taksit ödemeleri ile almak mümkün. Toplam masraf 105 TL’dir. Aylık maliyet %1,7 ve yıllık maliyet ise %21,5 oranındadır. Bu veriler alacağınız kredinin vade ve tutarına göre değişiklik gösterebilir.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvuru Süreci

Başvuru için gerekli belgeler (kimlik fotokopisi, gelir belgesi veya maaş bordrosu fotokopisi, 0 km taşıtlar için fatura vb. )ile Yapı Kredi taşıt kredisi başvurusu yapmak mümkün. Başvuruyu bankanın şubesine giderek yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir