Yapı Kredi Tekne Kredisi

Yapı Kredi Tekne Kredisi

Siz müşterilerine konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi bir çok kredi seçeneği sunan Yapı Kredi bankası, müşterilerine ihtiyaç kredisi adı altında tekne kredisi imkanı da sunmaktadır. Eğer deniz tutkunu iseniz ve tekne almak için finansal destek almak istiyorsanız Yapı Kredi tekne kredisi 2017 fırsatlarına ve şartlarına göz atabilirsiniz.

Tekne Kredisi Nedir? Kimlere Verilir?

Müşterileri için avantajlı birçok kredi paketi hazırlayan Yapı Kredi Bankası, deniz tutkunu olan ve tekne sahibi olmak isteyen müşterilerini de unutmamaktadır. Tekne kredisi, Yapı Kredi Bankasının tekne almak isteyen müşterilerine uygun şartlar dahilinde finansal destek sunduğu kredi paketidir. Dolayısıyla da tekne kredisi, sadece tekne ipotekli kredi almak isteyen müşterileri sunulan bir kredi imkanı olmaktadır.

Tekne Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Sıfır ya da ikinci el tekne alımları için kullanabileceğiniz tekne kredisi, 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.
Yapı Kredi tekne kredisi talebiniz 30.000 TL altında ise teminat göstermeden bu kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz ancak alacağınız tekne kredisi 30.000 TL üzerinde ise yapı Kredi bankasına alacağınız kredi dahilinde gayrimenkul, mevduat, kıymet rehini ve kefalet gibi mal varlığınızdan birisini teminat olarak göstermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Tekne Kredisi Ödemeleri Nasıl Olmaktadır?

Yapı Kredi tekne kredisi ödeme seçeneklerinizi esnek geri ödeme modelleri içinde seçme hakkınız bulunmaktadır. Tercihiniz doğrultusunda seçtiğiniz esnek geri ödeme modeline göre;
– Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda,
– Arttırarak ya da azaltarak,
– Ara ödemeler yaparak,
– yada dilediğiniz takdirde banka tarafından konulan zaman şartından önce toplu olarak ödeyebilme hakkınız bulunmaktadır.

Yapı Kredi Tekne Kredisi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekli?

Yapı Kredi bankasına tekne başvurunuzu yaparken;

  • Doldurmuş olduğunuz başvuru formu,
  • Kefilinizin ve sizin Nüfus cüzdanınızın, ehliyetinizin ya da pasaportunuzun fotokopisi,
  • Kefilin ve sizin gelir belgesi,
  • Ücretli çalışan iseniz maaş bordronuz; serbest meslek ile uğraşıyor iseniz vergi levhanız,
  • Emekli iseniz maaş cüzdanınız,
  • Kira geliriniz var ise tapu ya da kontratınız,
  • Size ait olan gayrimenkul ve araçlarınızın ruhsat fotokopileri,
  • Eğer sıfır tekne alıyor iseniz tekne faturası belgeleri mutlaka yanınızda olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz banka tarafından gerçekleştirilemeyecektir.

Yapı Kredi Tekne Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanmaktadır?

Yapı Kredi bankasına balıkçı teknesi kredisi ve tekne kredisi başvurusu yaptığınızda başvurunuzu takip eden ilk 24 saat içinde başvurunuz sonuçlanmaktadır ve Yapı Kredi bankası tarafından size gerekli dönüş sağlanmaktadır.

— * —

Sitemizdeki tüm Yapı Kredi Bankası Kredileri ‘ni incelemek için BURAYA da göz atabilirsiniz.

— * —

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir