Yapı Kredi’den Alışveriş Kredisi

Yapı Kredi’den Alışveriş Kredisi

Bankalar birçok ihtiyaç kredisi modeli ile müşterilerine finansal destek sağlamaktadır. Yapı Kredi’de çeşitli ihtiyaç kredileri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Yapı Kredi’den alışveriş kredisi alıp, alışverişlerinizi taksitlendirerek ödemelerinizi zorlanmadan yapabilirsiniz. Düşük faiz oranları ve peşin alıverişleri taksitlendirme özelliği ile birçok avantaj sağlayan alışveriş kredisi Yapı Kredi’de kullanıcılarını bekliyor.

Yapı Kredi Alışveriş Kredisi Koşulları

%100 onaylı alış veriş kredisi ile önce alıp sonrasında taksitlere bölebilirsiniz. Alışveriş kredisi ile tüm peşinatlarınızı taksitlendirebilirsiniz. Yapı Kredi’nin müşterilerine sunduğu iki farklı çözüm yolu ile peşin alışverişlerinizi düşük faiz oranları ile masrafsız bir şekilde kredilendirebilmeniz mümkün.
-İlk yöntem olarak, Yapı kredi üye mağazalardan bankanın kredi kartıyla peşin ödeme ile yaptığınız alışverişinizi herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek, %100 onaylı alışveriş kredisi ile taksitlendirmeniz mümkün.  Bu durumda hesap kesim tarihinden evvel Yapı Kredi şubelerinden birine giderek, kredinizi kullanmalısınız. Alışveriş kredi tutarı miktarınca kredi kartında bulunan limit bloke edilecektir. Kredi taksitleri ödendikçe aylık taksit tutarı içinde bulunan anapara kadar bloke kaldırılacaktır. Yalnızca Yapı kredi POS cihazı olan üye işyerlerinden yapacağınız işlemler için alışveriş kredisi verilmektedir.
-İkinci yöntemde, alışverişten önce herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek, kredi tutarınızı ilgili alışveriş kartınıza yükletmektir. Bu şekilde alışverişinizi üye işyerlerinden taksitli bir şekilde yapmanız mümkün. Kredi kartı limitiniz bloke edilerek kredi kullanmanız durumunda, taksitlerinizi ödedikçe aylık taksitin içinde bulunan anapara miktarı kadar bloke kaldırılacaktır.

Alışveriş Kredisi Faiz Oranları ve Ödemeler

Örnek veriler üzerinden Yapı Kredi alışveriş kredisi faiz oranları ile ilgili bilgi vermek gerekirse;
-5 bin TL alışveriş kredisini 24 ay vadede, aylık 1,39 faiz oranı ve 254 TL taksit ödemeleri ile almak mümkün. Toplam geri ödenecek tutar 6.108 TL’dir.
-10 bin TL alışveriş kredisini 36 ay vadede, aylık 1,39 faiz oranı ve 371 TL taksit ödemeleri ile almak mümkün. Toplam geri ödenecek tutar 13.382 TL’dir.
-20 bin TL alışveriş kredisini 36 ay vadede, aylık 1,39 faiz oranı ve 743 TL taksit ödemeleri ile almak mümkün. Toplam geri ödenecek tutar 26.763 TL’dir.
Bu veriler örnek olarak verilmiştir. Alışveriş kredisinin faiz oranları ve taksit ödemeleri, alacağınız kredinin tutarına ve vadesine göre farklılık gösterebilir.

Yapı Kredi Alışveriş Kredisi Başvuru Süreci

Gerekli belgeler (kimlik fotokopisi, gelir belgesi, maaş bordrosu vb.) ile herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek, Yapı Kredi alışveriş kredisi başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir