Yapı Krediden Sms İle Kolayca Kredi Çekin

/ 18 Haziran 2017 / 89 views / yorumsuz
Yapı Krediden Sms İle Kolayca Kredi Çekin

Günümüz şartlarında ekonomik anlamda bir sıkıntı ortaya çıktığı zaman bankalar aracılığıyla bunun giderilebilmesi için birçok fırsat insanlara sunulmaktadır. İnsanlara bankalar aracılığıyla sunulan fırsatlardan biri olan kredi imkanı ile vadeli olarak bankaya aylık olarak borçlanılırken, insanlar ekonomik sıkıntısının sebebini ortadan kaldıracak maddi gücüde bu sayede elinde bulundurmaktadır. Yıllardır ülkemizin bankacılık sisteminde kendisine hatırı sayılır bir yer edinen Yapı Kredi Bankası insanların bu sıkıntılarına birebir çözüm sunmak gayesiyle belli kampanyaların ve kolaylıkların altına imza atmaktadır ve atmaya devam edecek gibi duruyor.

yapi-kredi-kredi-basvuru.jpg

Peki bu kolaylıklardan kasıt nedir? Yapı kredi, bireysel ihtiyaç kredisi ve konut kredisi gibi insanların birebir sıkıntılarına çözüm olarak sunulan bu krediler ile amacını ve vizyonunu gerçekleştirme gayreti içerisinde. Günümüzde birçok insanın artık kiradan kurtulmam gerekiyor düşüncesinin hakim olduğu düşünülürse Yapı Kredi Bankası’nın insanlara sunduğu bu imkanın da önemi gayet net görülecektir. Bunun yanında bireysel ihtiyaçlarımızın gün geçtikçe artması ve buna maddi dayanak bulamayan insanlara destek olmak amacıyla bireysel ihtiyaç kredisi sunan Yapı Kredi Bankası ayrıca bu kredilere ulaşma yolunu da gayet basitleştirmiş ve gelişen teknolojiye ayak uydurmuştur. Artık Yapı Kredi SMS uygulaması ile başvurarak kredi için bir ön başvuru yapma imkanına sahibiz bunun ayrıntılarını birlikte incelemeye devam edelim.

yapi-kredi-kredi-basvurusu-sms.jpg

Kredi İçin Gelen Kolaylık

Yapı Kredi Bankası’nın sağlamış olduğu SMS ile kredi başvurusu imkanı teknolojinin geliştiği günümüzde biz insanlara sağladığı kolaylık ile dikkatleri üzerine çekiyor. SMS ile bu sağlanan imkana sahip olabilmek için öncelikle telefonumuzun mesaj bölümüne geliyoruz ve buraya öncelikle sahip olmak istediğimiz kredi türünü yazıyoruz. Buna örnek olarak konut için kredi çekmek istiyorsak ‘konut’ yazıyoruz. Yazmış olduğumuz kredi türünün ardından boşluk bırakarak vatandaşlık numaramızı yazıyoruz. Bir zorunluluk olarak eklememiz gereken aylık net gelirimizi de vatandaşlık numaramızdan sonra boşluk kalacak şekilde yazdığımızda ortaya ‘Konut 12345678912 2500’ şeklinde bir mesaj metni çıkacak. Yazılmış olan bu metni Yapı Kredi SMS kredi başvurusu numarası olan 4411’e gönderiyoruz. Bu hazırlamış olduğumuz mesajla birlikte kredi başvurusunun onayını takip edebileceğimiz referans numarasını alabilmek için ‘Ref’ yazıp arasında boşluk bırakmak suretiyle vatandaşlık numaramızı yazıyoruz ve ortaya ‘Ref 12345678912’ şeklinde bir mesaj metni çıkıyor. Bunu da 4411 göndererek referans numaramızı öğrenebiliriz. Ayrıca kredi için bir ön başvuru olan bu safha onaylandığında gelirimizi belgelememiz gerekmektedir. Bunun göz ardı edilmemesi önem arz etmekte. Bu işlemlerden sonra kredi başvurusunu sorgulamak için yapmamız gerekenler nedir acaba?

yapi-kredi-sms.jpg

Başvurumuzu Takip Etmek İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli

Yapı Kredi kredi başvurusu sorgulama işlemi için bankamızın bize sunmuş olduğu teknolojik imkanlar sayesinde başvurumuzun takibini Yapı Kredi Bankası’nın internet sayfasından birkaç tıkla ulaşabileceğimiz internet sayfası aracılığıyla gerçekleştirebiliriz. İnternet sayfasında bankanın sunmuş olduğu başvuru sorgulama sayfası ekranı açıldığı anda SMS vasıtasıyla elde ettiğimiz referans numarası ve vatandaşlık numarası bilgilerini girerek kredimizin başvuru takibini rahatlıkla yapabiliriz.

Sunulmuş İmkan İçin Faiz Oranları

Başvurusunda bulunduğumuz kredinin faiz oranlarını öğrenebilmek için yine Yapı Kredi Bankası’nın bizlere sunduğu imkan sayesinde internet aracılığıyla kredi hesaplama sayfasına geliyoruz ve burada çekmek istediğimiz kredi türünü, müşteri tipini, vadesini ve miktarını girerek amaçlanan sonucumuza ulaşıyoruz.

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.