Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi ?

/ 25 Aralık 2018 / 248 views / yorumsuz
Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi ?

Yarın hangi illerde okullar tatil edildi ? Kar yağışı bugünden itibaren tüm yurtta etkisini artırmaya başladı. Özellikle akşam saatlerinden sonra İç Anadolu bölgesinde etkisini gösteren kar yağışı tüm yurdu etkisi altına aldı. Kar yağışı ile birlikte pek çok ilden de tatil haberleri geliyor. Şu ana kadar resmi açıklama yapılan iller; Ankara, Sivas, Bolu, Bilecik, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Uşak oldu. Yeni tatil haberlerinin ise gelmesi bekleniyor.

Yarın Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi ?

Sivas’ın il genelinde, Uşak il genelinde, Bolu il genelinde, Çankarı’ınn 8 ilçesinde, Bilecik kent merkezi ile Pazaryeri ilçesinde, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde, Kütahya’da Gediz ilçesi hariç diğer tüm ilçelerde ve Bursa’nın dağ ilçelerinde eğitime 26 Aralık Çarşamba günü bir gün ara verildi.

Bursa’nın dağ İlçelerinde Yarın Okullar Tatil Edildi

Bursa’da kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor. Merkezde yağışlar karla karışık yağmur şeklinde görülürken, dağ ilçelerinden Keles, Büyükorhan ve Harmancık’ta yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için tatil edildi.

Keles, Büyükorhan ve Harmancık kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemizde ilk ve orta dereceli okullar 26 Aralık 2018 Çarşamba günü, 1 gün tatil edilmiştir” denildi.

Orhaneli’de ise eğitime devam edileceği bildirildi.

Ankara’da da Okullar Yarın Tatil

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kuvvetli kar yağışı ve buzlanma beklentisi nedeniyle kentte yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

İşte Ankara Valisi Vasip Şahin’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama:

“ÖĞRENCİLERİMİZİN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI İÇİN EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLMİŞTİR”

Meteorolojik verilere göre sabaha kadar devam etmesi beklenen kuvvetli kar yağışı ve beraberinde oluşacak yoğun buzlanma nedeniyle öğrenci ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yarın(Çarşamba günü)ilimiz genelinde eğitime bir gün ara verilmiştir.

Çankırı’da Okullar Tatil Edildi

Çankırı’da, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın 8 ilçede okulların tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma riskine karşı Orta, Bayramören, Kurşunlu, Ilgaz, Korgun, Şabanözü, Eldivan ve Yapraklı ilçelerinde 26 Aralık Çarşamba ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, hamile ve engelli kamu personelinin de izinli sayılacağı belirtildi.

Sivas’ta Tüm İlde Okullar 1 Gün Tatil Edildi

Sivas’ta yoğun kar yağışı beklentisi nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı ve ani sıcaklık değişimi beklendiğinden, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, hamile ve engelli kamu personellerinin de izinli sayılacağı bildirildi.

Bolu’da da Yarın Okullar Tatil

Bolu kent merkezi ve ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ilk ve orta dereceli okular ile liseler tatil edildi.

Bolu Valiliğinin internet sitesinden yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre bu gece yarısından itibaren hava sıcaklığının eksi derecelere düşerek buzlanmaya sebep olacağı anımsatıldı.

Buna bağlı olarak ulaşımda aksamalar yaşanabileceği aktarılan açıklamada, Bolu genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde çarşamba günü eğitime 1 gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

Balıkesir’den de Tatil Haberi Geldi

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın okullar tatil edildi.

Dursunbey ilçesinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli kar ilçe merkezi ve bağlı mahalleleri kısa sürede beyaza bürüdü. Yoğun kar yağışı sebebi ile İlçeye bağlı bazı mahallelerinde yolları kapanma aşamasına gelirken, Balıkesir -Dursunbey arasındaki D-230 yolunda da ulaşım güçlükle sağlandığı bildirildi.

Akşam saatlerinde Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan başkanlığında toplanan hıfzıssıhha kurulu26 Aralık Çarşamba günü ilçe merkezinde eğitim veren okulları tatil etme kararı aldı.

Bilecik Bozhüyük’te de Yarın Okullar Tatil Edildi

Bilecik Valiliği, kent merkezi ve Pazaryeri ilçesine bağlı tüm ilk ve orta dereceli okullarda 1 gün süre ile eğitime ara verildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde kar yağışı ve buzlanma riskine karşı İl Merkezi ve Pazaryeri İlçesine bağlı tüm ilk ve orta dereceli okullarda 26 Aralık 2018 Çarşamba günü 1 gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Ayrıca; Bozüyük, Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı, Yenipazar ve İnhisar İlçelerinde taşımalı eğitime 26 Aralık 2018 Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmesi ve taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin belirtilen tarihte bir gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi.

Eskişehir Seyitgazi’de Yarın Okullar Tatil

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.

Seyitgazi ilçe merkezinin yanı sıra köylerinde de etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Seyitgazi Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları hakim olduğundan, ilk ve orta dereceği okullarda eğitim-öğretime 26 Aralık Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Bir Tatil Haberi de Kütahya’dan

Kütahya’da kent merkezi ile Gediz ilçesi hariç diğer tüm ilçelerdeki okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve buzlanma riskine karşı yarın, Gediz ilçesi hariç il merkezi ve diğer tüm ilçelere bağlı ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz genelinde öğlen saatlerinden itibaren başlayan ve halen devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle, Gediz ilçesi hariç il genelinde tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitime 1 gün (26 Aralık Çarşamba) ara verilmiştir.

Ayrıca hamile, engelli, kronik hastalıkları bulunan kamu personelleri, rehabilitasyon merkezleri ve Kuran-ı Kerim kursları da idari izinli sayılacaktır.”

Uşak’ta da Yoğun Kar Yağışı Nedeni ile Okullar Tatil Edildi

Uşak ve ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Uşak genelinde akşam saatlerinde başlayan ve devam eden kar yağışı nedeniyle Valilik, il genelinde 26 Aralık 2018 Çarşamba günü eğitime bir gün ara verileceğini bildirdi. Öte yandan yetkililer kar yağışının sabah saatlerine kadar süreceğini belirtirken, sabahın ilk ışıklarıyla don olayının yaşanmasını söylediler. Bu bağlamda sürücülerin ve vatandaşların gerekli tedbirleri alınması istenildi.

Konya’da Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Konya’da bu gece yarısından itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. Ancak şu ana kadar henüz bir tatil açıklaması yapılmadı.

Karaman’da Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre Karaman’da da bu gece yarısından itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. Ancak şu ana kadar henüz bir tatil açıklaması yapılmadı.

Niğde’de Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Bu gece yoğun kar yağışı beklenen illerden biri de Niğde.. Niğde’de kar yağışı henüz başlamadı ve tatil açıklaması da gelmedi. Gece yarısı yoğun bir yağış alması halinde de Niğde Valiliği’nden de tatil haberi gelebilir.

Aksaray’da Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Aksaray’da bu gece yarısından itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor. Ancak şu ana kadar henüz bir tatil açıklaması yapılmadı.

Nevşehir’de Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Nevşehir de bu gece yarısından itibaren yoğun kar yağışı beklenen illerden. Beklendiği gibi gece yoğun bir kar yağışı alırsa tatil haberi gelebilir.

Kırşehir’de Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Yoğun kar beklenen illerden olan Kırşehir’den de henüz bir tatil açıklaması gelmedi.

Yozgat’ta Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Yozgat da henüz tatil haberi gelmeyen ama gece saatlerinde tatil haberinin duyurulması muhtemel olan illerimizden..

Kayseri’de Yarın Okullar Tatil mi? (26 Aralık 2018)

Kayseri’de de tüm öğrencilerin gözü kulağı Valilik’ten gelecek tatil haberlerinde.. Ancak henüz yapılmış resmi bir açıklama yok..

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.