Yeni Samsung Galaxy Note 9 Kamerası Dikey mi Yatay mı?

/ 14 Haziran 2018 / 559 views / yorumsuz
Yeni Samsung Galaxy Note 9 Kamerası Dikey mi Yatay mı?

Teknoloji gündemini şu aralar meşgul eden yepyeni bir akıllı cep telefonu bulunmakta. Samsung firması tarafından tasarlanan yeni cep telefonu modeli Galaxy Note 9, daha önceki serisi Note 8 modelinden hangi yönüyle ayrılacağı ve kamerasının boyutunun dikey mi yoksa yatay mı olacağı şimdiden merak edilenler arasında geliyor. Ancak teknoloji uzmanlarına göre kameranın boyutunu belirleyen etken pilin kapasitesi olmaktadır. Bunun için cihazın pil kapasitesine dikkat ederek dikey mi yoksa yatay mı imal edileceğini önceden saptamak mümkün olacaktır. Galaxy Note 9 cihazının pil kapasitesi 3.850 mAh olarak belirlenmiş durumda. Bunu söyleyenler önde gelen teknoloji uzmanları. Şayet uzmanların bu düşünceleri gerçeğe dönüşürse bu durumda kameranın yine yatay olması muhtemel gözüyle bakılıyor.

Kamerayı Pil Kapasitesi Belirliyor

Teknoloji uzmanları pil kapasitesinin kamera açısını ve boyutunu belirlemede en büyük etkenin sahibi olduğunu iddia ediyor. Bu görüşü destekleyen örnekler ise bir önceki modellerin kamera boyutları ve pil kapasiteleri olarak öne sürülmekte. Gerçekten de bir önceki model olan Note 8 modelinde pil kapasitesinin yine bu rakamlarda bir şey olması ve kamerasının yatay olarak tasarlanması teknoloji uzmanlarının da belirttikleri gibi pil kapasitesi ile kamera boyutunun tasarlanması arasındaki doğru orantıyı bir kere daha gözler önüne sermiş durumdadır.

Note 9 Kamerası da Yatay Olabilir

Teknoloji uzmanlarının üzerinde birleştikleri görüşle Note 9 kamerasının da yine yatay olması bekleniyor. Bunun böyle olmasında ifade ettikleri gibi tamamen pil kapasitesinin payı bulunmaktadır. Yine bu görüşü destekleyen söz konusu cihazın pil kapasitesinin çizimini hazırlayan Ice Universe’in kendi resmi hesabından yaptığı paylaşım. Bu paylaşıma göre kameranın yine yatay olacağı dikkatlerden kaçmıyor. Bu özellikler ve kanıtlar dikkate alınarak değerlendirilecek olunduğu zaman kamera tasarımı açısından bir önceki serilerdeki değişikliğin yine bu cep telefonu modelinde de aynen tekrarlandığını rahatlıkla belirtmemiz olanaklı olacaktır. Böylelikle kamera kullanıcılarını yine yatay düzleme sahip akıllı cep telefonu Samsung markasının güvencesiyle bekliyor olacak. Yeni akıllı cep telefonunun satışlarının ne zaman dünya genelinde piyasaya sunulacağı henüz belirlenmemişken öte yandan indirimli fiyatlarla rekor bir satış yapılması planlanıyor. Daha üst düzey görüntü kalitesi ve ultra HD çekim özelliğine sahip cep telefonu bunun haricinde kullanıcılarına sunduğu yüksek grafikleriyle de tamamen diledikleri tüm oyunları her yerden oynamalarına da imkan tanıyacak kusursuz bir teknoloji sunuyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.