Yerli Üretim Otomobilin Adı Bugün Açıklanacak

/ 18 Mayıs 2018 / 62 views / yorumsuz
Yerli Üretim Otomobilin Adı Bugün Açıklanacak
İnsanların büyük merak içerisinde beklemiş olduğu otomobilin adı dahil olmak üzere, kuruluş yeri, zamanı ve firmanın CEO’sunun kim olduğu gibi bilgiler bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından katılımın yapıldığı törende açıklanacak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Tören Var

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından beş ortaktan sonra ortak olunması ile yerli üretim otomobil için altı ortakla yürütülen proje için cuma günü büyük gün. Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek olan törenle yerli üretim otomobil için belirli bilgilerin halka duyurulacağı bildirildi.

TOBB % 5 Hisse İle Ortak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Faruk Özlü 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nden sonra kendisine yöneltilen mikrofonlara yaptığı açıklamalarda 5 ortaktan sonra ortaklara ilave olarak TOBB’un da yüzde beş hisse ile şirketlere ortak olması ile projenin iyi gittiğini ve cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak olan toplantıyı tanıttı. Zirve sonrasında soruları cevaplayan Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı tarafından şirketin CEO’sunun tanıtılacağını ve şirketin kuruluş protokolünün sunularak cumhurbaşkanının buna şahitlik edeceğini ifade etti.

Yerli Otomobilin İsmi Belli Olacak

Yerli otomobil ile ilgili merak edilen mevzular merak edildiği için kendisine basın mensuplarının sormuş olduğu soruları cevaplayan Faruk Özlü, cuma günü saat 14:30’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek olan törende yerli üretim otomobil hakkında merak edilen konuların cevaplanacağını ifade etti. Şirketin üst yöneticisinin kim olduğu ile ilgili olarak merak edilenlerin yanında yerli üretim otomobile verilecek olan isim de merak konusu.

Destek Olacak İller

Yerli otomobil ile ilgili olarak üretime destek olmak için katkı vermek isteyen 26 il bulunuyor. Bu iller içerisinde; Manisa, Sivas, Elazığ, Erzurum, Denizli, Amasya, Niğde, Kars, Bilecik, Samsun, Karaman, Kütahya, Ankara, Malatya, Adana, Sakarya, Diyarbakır, Yalova, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, İzmir, Kastamonu, Afyonkarahisar, Konya, Eskişehir, Sivas, Elazığ, Erzurum, Denizli, Amasya gibi iller var.
Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak olan törende Cumhurbaşkanı tarafından yerli üretim otomobilin adı, şirketin CEO’su gibi bilgilerin açıklanması merakla bekleniyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.