Yeşilçam Oyuncusunun Kariyeri Tornavida Yüzünden Bitti

/ 30 Mayıs 2018 / 355 views / yorumsuz
Yeşilçam Oyuncusunun Kariyeri Tornavida Yüzünden Bitti
Örneklerinin pek çok kez duyulmuş olduğu ve dışarıdan bakıldığında çok güzel hayatlar olduğunu düşündüğümüz Yeşilçam yıldızlarının, kariyerleri genel olarak ortak sebeplerden dolayı sona erdi. Bir zamanların efsane oyuncuları arasında yer alan ve küçük yaşlardan itibaren Yelişçam’ın unutulmazları arasında yer alan Ömer Dönmez, son derece talihsiz şekilde kariyerinin bitirmek zorunda kaldı. Geçirmiş olduğu trafik kazası nedeni ile kariyeri biten Ömer Dönmez, yani herkes tarafından tanınan lakabı ile Ömercik’in tornavida yüzünden hayatı karardı. 1959 yılında Sakarya’da doğan Ömercik, daha 4 yaşında olmasına rağmen sinemaya adım attı ve pek çok filmde rol aldı. Ancak 17 yaşında sinemaya veda etmek zorunda kalan oyuncu, özellikle Ayşecik yani Zeynep Değirmencioğlu ile birlikte hafılarımızda büyük yer etmeyi başarmıştı.

Hayatını Değiştiren Kaza

Küçük yaşta şöhreti yakalaması ve de her kesim tarafından sarı saçlı ve mavi gözlü sevimli Ömercik olarak tanınması, geçirdiği trafik kafazı sonrasında şöhretin bitmesine engel olamadı. Daha 17 yaşında bir trafik kazası kurbanı olan Ömer Dönmez, sol gözüne gelen tornavida sonrasında sinema ve oyunculuğu bıraktı. Daha sonra taksicilik ve de büfecilik yapan Ömercik, 1970’li yıllarda çok popüler hale gelen erotik filmler sayesinde iyice zirveden düştü ve farklı mesleklere yöneldi. Bir daha ekranlara uzun süre yer almayan oyuncu, rol arkadaşı Zeynep Değirmencioğlu ile beraber 2000’li yılalrın başında bazı dizilerde konuk oyuncu olarak rol alsa da beklenen ilgiyi göremedi.

Sıradan Hayata Yöneldi

Daha sonra kendisine bir yol çizen 50 yaşlarındaki oyuncu, şimdilerde kameralardan uzak bir hayatı tercih ediyor. Bilgisayar firmasında da çalışan Ömercik, günümüzde hala bazı kesimlerin sarı saçlı, mavi gözlü afacanı olarak hatırlanmakta. Kamera ve televizyonlardan uzak hayatı tercih eden oyuncu, hayranları ile birlikte sosyal medyadan iletişim kuruyor. Bu gibi hikayeler günümüzde sıkça karşımıza çıkmakta ve kimi oyuncuların elinde olmayan nedenlerden, kimi zaman ise de kişilerin kendi yanlış seçimlerinin sonucunda ortaya çıkan öykülerdir. Sol gözünü kaybeden oyuncu, şimdilerde daha sakin bir hayat sürmeyi tercih ediyor.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.