Yılbaşı Bileti Alacaklar Aman Dikkat !

Yılbaşı Bileti Alacaklar Aman Dikkat !

2018’e sayılı günler kala vatandaşlar yılbaşı çekilişinde 61 milyon liralık büyük ikramiyenin hayalini kurarken, İzmir’de bazı Milli Piyango bayilerinin Nimet Abla gibi Türkiye çapında ünlü bayilerin kaşelerini bastırarak bilet sattıkları ortaya çıktı.
İzmir Milli Piyangocular ve Şans Oyunları Bayileri Başkanı Paşa Çakmak, bazı seyyar Milli Piyango bayilerinin başta İstanbul’daki Nimet Abla Milli Piyango Bayii olmak üzere çok sayıda ünlü bayinin kaşesini bastırarak bilet sattığını söyledi.
Biletler Gerçek Kaşeler Sahte
Biletlerin gerçek olduğunu ancak ünlü bayilerinin kaşelerini taklit ederek bilet satmanın vatandaşı kandırmak olduğunu söyleyen Çakmak, “Vatandaş daha çok bilet alsın diye Nimet Abla gibi ünlü bayilerin ismini kullanarak bilet satıyorlar. Vatandaşlar sadece bulundukları şehre ait piyango bileti alsın” diye açıklamada bulundu.
Milli Piyango İdaresi tarafından yılbaşı çekilişindeki büyük ikramiye 61 milyon lira olarak belirlenirken, vatandaşlar büyük ikramiyenin hayalini kurmaya başladı. Ancak bazı işgüzar piyango bayilerinin sattığı biletlerin üzerine ünlü bayilerin kaşelerini bastığı ortaya çıktı. Yapılanın çok yanlış olduğunu vurgulayan İzmir Bayiler Başkanı Çakmak, “İzmir’de Feyzi Deniz ile Bekir Acar gibi çok ünlü bayiler varken böyle bir aldatmacaya kalkışmak insanların duygularıyla oynamaktır” dedi.

Milli Piyango Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
İzmir Bayiler Başkanı Çakmak dağıttıkları bütün biletlerin gerçek olduğunu belirterek, “Vatandaş bilet alırken bazı hususlara dikkat etmeli. Seyyar Milli Piyangocunun başında şapkası olmalı. Bunun yanı sıra piyangocunun yaka numarasıyla biletin numarası aynı olmalı. Eğer bu hususlar varsa gözü kapalı güvenin. Ben bütün bayilerime gerçek bilet sattıkları konusunda kefilim. Eğer ikramiye isabet eden bilet sahte çıkarsa vatandaşlar bana gelsin. Ben onlara paralarını vereceğim” dedi.
İnsanların Hayalleriyle Oynuyorlar
Çakmak, sahte kaşeli ama aynı zamanda gerçek olan biletlere ikramiye çıkması halinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacağını belirterek, şunları söyledi:
“Burada sahte bilet satılması söz konusu değildir. Ancak ne yazık ki kaşe oyunuyla insanların hayalleriyle oynuyorlar. Sırf vatandaş daha çok bilet satın alsın diye Nimet Abla kaşesi bastırıyorlar. Bilet gerçek ve kaşenin hiçbir etkisi yok. Daha fazla para kazanma hırsı nedeniyle böyle bir oyuna başvuruyorlar. Bu durum kabul edilemez. Vatandaşlar bu konuda çok dikkatli olsun. Sadece bulundukları şehre ait piyango biletlerini alsınlar” dedi.
Bilinenin aksine Türkiye’nin en uğurlu bayisinin İzmir’in Konak ilçesi Çankaya semtinde bulunan Feyzi Deniz ile Bekir Acar olduğunu kaydeden Çakmak, “Bu iki isim Türkiye’nin en uğurlu bayisidir. Sadece Feyzi Deniz’in sattığı biletlere 4 defa büyük ikramiye çıktı” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir