Youtube Kullanıcılarını Sevindirecek Bomba Yenilikler

/ 16 Mayıs 2018 / 58 views / yorumsuz
Youtube Kullanıcılarını Sevindirecek Bomba Yenilikler

Milyonların kullandığı müzik ve eğlence platformu olan Youtube kullanıcılarını yakındıran ilgilendirecek bir yenilik yapma kararı aldı. Gizli mod özelliği olarak karşımıza çıkacak ve Google Chrome ve Gboard’da olan bu yenilik kullanıcıların uygulama üzerinde yürüttükleri aktivitelerinin kayıt altına alınmasını engelemeye yönelik olacak.

Gizli Mod Özelliği Geliyor!

Bu planlanan yenilikten önce de kullanıcılar Youtube’da geçmiş ve gizlilik sekmesinden aktivite geçmişlerini silebiliyor ve kaydedilmesini durdurabiliyorlardır. Ancak Youtube’un hedefi ise bu işlemi daha kolay ve pratik bir hale getirmek. Şu an test aşamasında olan ve belli sayıda kullanıcı tarafından denenen Gizli Mod özelliğini devreye sokmak için kullanıcılar sadece uygulamanın sağ üst kısmında yer alan profil fotoğrafının üzerine tıklayacak.
Gelen bu güzel yenilik yanında diğer taraftan haberi gelen bir başka özellik ise Youtube’u müzik dinlemek için kullanan bireyleri memnun etmeyecek tarzda. Şimdiye kadar kolayca ve ücretsiz müzik dinleme platformu olan Youtube yayınladığı video kliplerde ki reklamları çoğaltacak. Bu durum da müzik severlerin rahatça müzik dinlemesini engelleyecek. Reklamların kullanıcıları bunaltacağı bu yeni durum ile kullanıcılar ya reklamlara katlanacak ve Youtube’un reklamlar ile para kazanmasını sağlayacak ya da reklamlardan kurtulmak için kanallara abone olmak zorunda kalacak ve para ödeyecek.

İnternet Erişimi Olmadan Video İzleme İmkanı!

Youtube tarafından akıllı telefonu ile uygulamayı kullananları ilgilendirecek bir başka önemli yenilik daha getiriliyor. Pek çok kişiyi memnun edecek bu yenilik erişimin olmadığı ortamda da kullanıcılara Youtube’dan video izleyebilme imkanı sağlayacak. Yıllardır Youtube severler tarafından bir sorun olan ve müzik dinlemek uğruna telefon internet kotalarının çabuk dolmasına neden olan bu sorun çözüme kavuşturulacak. Bu yeniliğe göre artık kullanıcılar Youtube’dan video indirebilecek ve daha sonra internet olmasa dahi bu videoyu izleyebilecek. İndirilen videoyu başkaları ile de paylaşma imkanı veren ve Youtube Go olarak karşımıza çıkartılan bu yenilik 130’dan fazla ülkede kullanıma sunulmaktadır. Bağlantının olmadığı yerlerde bile erişim imkanı veren Youtube Go aynı zamanda kullanıcılara daha fazla veri kullanım kontrol imkanı sağlamaktadır.

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.