Yunanistan’da Şok Gelişmeler Yaşanıyor

/ 13 Ocak 2019 / 174 views / yorumsuz
Yunanistan’da Şok Gelişmeler Yaşanıyor

Bu sabah Yunanistan’dan ardı ardına haberler gelmeye başladı. Yunanistan’da şok gelişmeler yaşanıyor. Önce Yunanistan Savunma Bakanı’nı istifa haberleri gündeme bomba gibi düştü. Ardından da bakanın partisini koalisyon hükümetinden çektiği duyuruldu. Yunanistan Savunma Bakanı ve Bağımsız Yunanlar (ANEL) Partisi Başkanı Panos Kammenos, “Bağımsız Yunanlar hükümetten ayrılıyor” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’da Şok Gelişmeler Yaşanıyor

Yunanistan Savunma Bakanı ve hükümetin küçük ortağı olan Bağımsız Yunanlar (ANEL) Partisi Başkanı Panos Kammenos koalisyon hükümetinden ayrılacaklarını duyurdu. Kammenos, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile yaklaşık yarım saatlik görüşmesinin ardından Başbakanlık binası önünde gazetecilere açıklamada bulundu.

Sorunun Kaynağı Makedonya

Yaklaşık dört yıldır “milli birlik hükümetinde” yer alarak ülkeyi memorandumlardan çıkardıklarının altını çizen Kammenos, “Makedonya ‘nın ismi konusunda bu iş birliğinin devam edemeyeceğini Başbakan Çipras ‘a ifade ettim. Artık hükümette kalamayız.” şeklinde konuştu. Kammenos, Başbakan Aleksis Çipras ‘a iş birliği için teşekkür ettiğini ifade ederek “Bağımsız Yunanlar hükümetten ayrılıyor.” açıklamasını yaptı.

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.