Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

T.C Ziraat Bankası A.Ş 1863’te Osmanlı Devleti tarafından kurulan Türkiye’nin üç kamu bankasından biridir. Ziraat Bankası emeklilere özel kredi veren bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankası Emeklilerin Artısı Paketi ise maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler için avantajlı paketler içeren bir üründür.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

 

 
Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler ihtiyaçlarını bu özel paket ile karşılayabilir. Tüketici Kredisi ve Konut kredisi olarak ikiye ayrılır.
Tüketici Kredisi: Bankaların kişilere verdiği , tüketimlerini artırmak amaçlı verdiği düşük miktarlı verdiği kredi türüdür. Ziraat Bankasında pek çok farklı türleri vardır ancak Emeklinin Artısı Paketinde emeklilere ait pek çok avantaj vardır. 20.000 TL ‘lik bir kredi çekmek istediğinizde, 48 ay vadeniz vardır. 1.11% faiz oranıyla birlikte 100 TL tahsis ücreti olur. Taksit tutarı ise 566.64 TL’dir. Yıllık maliyet oranı ise yaklaşık %17,55 ‘ dir. Yine 20.000 TL’lik bir kredi çekmek isterseniz 48 ay vadeniz vardır. Bununla birlikte faiz oranınız %1.16 olur ancak bu sefer tahsis ücreti bulunmamaktadır. Taksit tutarı 574.04 TL olur ve yaklaşık yıllık maliyet oranı %18,04’dür.
Konut Kredisi:  Konut kredisi, alınan konutun güvence altına alınması karşılığında verilen kredi türüdür. Eğer 100.000TL’lik bir kredi miktarına sahipseniz, kredi vadeniz 120 aydır. Faiz oranınız %0.88’dir ve tahsis ücretiniz 500 TL’dir. Aylık taksit tutarınız 1.352,71 TL’dir. Yıllık Maliyet Oranı ise %11,35’dir.
Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar için yazımızı okumaya devam ediniz. Öncelikle başta Ziraat Bankası olmak üzere P.T.T ve Vakıfbank SGK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığından veya malulen emekli olanlar için kampanyalar ve faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. Bu bankalar maddeler halinde aşağıda gördüğünüz şekildedir.

  • Albaraka Türk Katılım Bankası (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  • Ziraat Katılım Bankası (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  • Türkiye Finans Katılım Bankası (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)
  • Vakıf Katılım A.Ş (kâr payı oranına göre faizsiz kredi)

Diğer Bankalar:

  • Halk Bankası (KOBİ lere özel faizsiz kredi imkanları)
  • Deniz Bank (otomatik ödeme talimatınıza 1000 TL faizsiz kredi)
  • Odeo Bank (faizsiz kredi)

Faizsiz Emekli Kredisi Verilmeyecek Olan Emekliler

 

 
Banka borcu olan, kredi notu düşük olan, kredi kartı borcu olan ve maaşı ile kredi kartı borcunu ödeyemeyenler icralık, kara listede ve avukatlık olanlar emekli kredisinde yararlanamayacaklar.
Bahar aylarında özel bankalar kampanya ve promosyonları sonucunda verilen kredi oranlarının yeni emekli olacaklara verilecek krediye oranlara daha uygun olduğu görülmektedir. Bu yazımızda sizlere emekliye kredi faizsiz veren bankaları ve Ziraat Bankasının Emeklinin Artısı Kredi paketini açıklamalı bir şekilde anlattık.
 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Serkan Demir

Serkan Demir 4 yıllık Ekonometri bölümü mezunudur. Mezuniyetinden sonra özel bir bankada çalışmaya başlayan yazarımız sonrasında buradan ayrılarak kendi iş yerini kurmuş ve aynı zamanda da çok sevdiği yazarlığı aktif olarak sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir