Ziraat Bankası Gün içi Kredi

Ziraat Bankası Gün içi Kredi

Kamu sermayesi ile faaliyet gösteren T.C. Ziraat Bankası, kurumsal müşterilerine kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Bu yazımızda işletme sahibi müşterilerinin acil finansman ihtiyaçlarına çözüm getiren Ziraat Bankası’na ait Gün İçi Kredi adlı kampanyasını masaya yatırdık. Ziraat Bankası Gün İçi Kredi’nin başlıca özellikleri nelerdir, bu kredi türü hangi durumlarda kullanılabilir gibi soruların yanıtlarını yazımızı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın Gün İçi Kredi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Ziraat Bankası Gün İçi Kredi kampanyası, işletme sahiplerinin kısa vadede ortaya çıkan acil ihtiyaçlarını karşılamak maksadı ile ortaya sürülen bir kredi kampanyasıdır. Ziraat Bankası Gün İçi Kredi’yi kullanan her işletmeci her an finansman ihtiyacını karşılayabilir. Ziraat Bankası’nın sunduğu Gün İçi Kredi  kampanyasının başlıca özellikleri şunlardır:

  • İşletme sahipleri, Ziraat Bankası Gün İçi Kredi kampanyasına dahil olarak havale sorunları, açık provizyon sorunları gibi anlık finansman ihtiyacını ortaya çıkaracak sorunları ivedilikle giderebilirler.
  • Önlem alma amacı ile Ziraat Bankası Gün İçi Kredi’ye önceden müracaat edildiği takdirde, günlük acil nakit ihtiyacınız olduğu vakit bankaya talimat vererek sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Kullanılan bu kredi türüne ”Gün İçi Kredi” denme nedeni, kredi vadesinin 1 (bir) iş günü olmasıdır. Yani kredi borcunuzu, krediyi çektiğiniz günün sonunda kapatmanız gerekmektedir. Borç bir gün içerisinde kapatılmazsa çektiğiniz kredi, standart Ziraat Bankası ticari kredi oranları üzerinden işlem görmeye başlar.
  • Ziraat Bankası Gün İçi Kredi kampanyasından yararlanmak isteyen ticari kuruluş sahiplerinde aranan en mühim özellik ; ticari kuruluş sahibinin T.C. Ziraat Bankası ile kredi geçmişinin olmasıdır. Bankayla herhangi bir kredi geçmişi olmayan ticari kuruluş sahipleri Ziraat Bankası Gün İçi Kredi ürününü kullanamaz.

Bireyler Ziraat Bankası Gün İçi Kredi’yi hangi durumlarda kullanabilirler?

Ziraat Bankası Gün İçi Kredi kampanyasının kullanılabileceği iki tane durum vardır, bunlar:
Provizyon açığı: Ticari kuruluşlar çeşitli ihtiyaçlarını gidermek adına bankalar aracılığıyla türlü ödemeler gerçekleştirmektedirler. Provizyon; yapılacak ödemenin banka tarafından onay verme durumuna denir. Provizyon açığı ise çeşitli nedenlerle, genelde sistemde çıkan arızalar nedeniyle, bankanın yapılacak ödemeye onay verememe durumudur. İşte bu noktada acil ödemesi olan ticari kuruluş sahibi Ziraat Bankası’nın Gün İçi Kredi’sini kullanarak bu problemi ortadan kaldıracaktır.
Havale Sorunları: Ticari kuruluş sahipleri ödemelerini çoğunlukla havale yöntemi ile yapmaktadırlar. Çeşitli nedenlerden dolayı havale işlemi gerçekleşemeyebilir. Ödemenin acil yapılması gereken bu gibi durumlarda da anında çözüm için günlük Ziraat Bankası kredi ürünü kullanılabilir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir