Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli başvurularda ZiraatBankası ipotekli ihtiyaç kredisien çok kullanılan kredilerdendir.Bu noktada ipotekli kredinin ne olduğundan kısaca bahsetmekte yarar var. Bu kredilerde bankaların ipotek oalrak alacakları mülk genellikle konut-iş yeri olacaktır. Bunun yanında ipotekli bireysel kredi alınırken en faza 48 ay vade imkânı var. Ancak bu durum eğitim ve tadilat gibi durumlarda 120 aya kadar uzatılabiliyor. Şayet başvurunuz kabul edilirse, ipotek olarak verilecek olan teminat içi eksper gönderilir ve bunun değeri belirlenir. Söz konusu belirlenen değerin %80’ine kadar kredi verilebilmekle birlikte genelde bu miktarın yarsı baz alınmaktadır. Ancak tüm bu rakamların da geçerli olması için kredi talep eden kişinin üzerine bu konutun olması gerekir. Eş, anne, baba, çocuk durumu geçerli değildir.

Ziraat Bank İpotekli Kredi Özellikleri Nedir?

Ziraat Bankası yüksek miktarda gereken ihtiyaçlarınız için ipotekli ihtiyaç kredisi imkânı veriyor.Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi Bireysel İpotekli Finansman Kredisi olarak işlemlerini devam ettirmekte. Ödemelerde uzun vade avantajlarından yararlanarak daha kolay geri ödeme imkanlarına sahip olabilirsiniz. Bireysel finans kredisi genel özellikleri şu şekildedir:

  • Kullanılması mümkün olan en fazla miktar, konut değerinin %80’i oranında ve iş yeri için değerin yarısı kadar olacaktır.
  • Gereken durumlarda Ziraat bank şubeleri ek teminat talebinde bulunabilir.
  • Kredinin devam eden geri ödeme süreci boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortaları yapılıyor.
  • Kredi için başvuru yapmak isteyen müşterilerin en yakın Ziraat Bankası şubelerine gitmeleri önerilir.

Ziraat İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?

İpotekli bireysel finansman kredisine başvuru yapıldığında örnek bir hesaplama şu şekilde gösterilebilir:

Ayda bir ödeme olacak şekilde; 80 bin₺ için ,48 ay vadeli kredi %1,17 faiz oranında hesaplanmakta ve 2302₺ tutarla aylık ödeme yapılmaktadır. 100 bin₺ için aynı miktardan kredi alındığında aylık ödemesi aynı faiz oranından hesaplandığında 2877₺ olacaktır. Ancak bu faiz oranları ve aylık ödeme miktarı bilgi amaçlı olup aylık bazda değişimler görülebilir. Banka başvuru kuralları ve faiz oranları konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Faiz oranları ödeme devam ederken de iniş- çıkış yönünde değişebilir.

İpotekli Kredi Almak İçin Gereken Evraklar Neler?

Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi için gereken evrak listesi şu şekilde sıralanabilir:

  • Başvuru formu, eksiksiz doğru bilgilerle doldurulan,
  • Nüfuscüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi gibi fotoğraflı bir kimlik belgesi
  • Gelir belgesi (çalışma durumuna göre, emekli, özel sektör- kamu sektörü çalışanı, çiftçiler için ayrı evraklarla gelir belgesini gösterme)
  • Serbest meslek mensuplarında bağlı olunan meslek kuruluşundan temin edilen üyelik belgesi fotokopisi
  • Ortağı olunan şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticari sicil gazeteleri fotokopisi
  • Teminat olarak gösterilen gayrimenkullere dair belgelerin tamamı talep edilmektedir.

Banka gerekli gördüğü zaman yapılan kredi başvurusunun geçerli olması için ekstra evrak talebinde bulunabilir.

Gelen Aramalar: 10004342600,ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi,ipotekli bireysel kredinin şartları ziraat bankası,ziraat bankası ipotekli tüketici kredisi,ziraat bankası ipotekli çiftçi kredisi,ziraat bankası ipotekli arsa kredisi,ziraat bankası ipotek almadan kredi veriyomu,ziraat bankası ev ipotekli ihtiyaç kredisi,ıpotek kredısı zıraat bank,ziraatBankası ipoteklikredi faizoranıEtiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın