Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyaları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyaları

Her bireyin ev alma hayalleri vardır. Günümüzde ev almak için en çok başvurulan kanal bankalardır.  Biraz birikimi olan bireyler banka kredilerinden de yararlanarak ev sahibi olabilmektedirler.
Her birey hayallerinde ki eve kavuşmak ister. Bu durumda birkaç bin lira birikimleri olduğunda ev almak çok daha kolay olur, bankaya başvurarak konut kredisi çekilebilir. Çok cazip koşullarda ev sahibi olunabilir.

Ziraat Bankası Ev Almak İsteyenlerin Yanında

Konut sahibi olmak isteyen bireyler ziraat bankasına başvurarak 120 ay vadeye kadar konut sahibi olabileceklerdir. 120 aya kadar vade imkanı sunan ziraat bankası müşterilerinin her zaman yanında olarak onlara düşük faizle konut sahibi olma imkanı sunuyor.

Ev Değerinin Yüzde 80’i Kadar Kredi Veriyor 

Konut kredisi almak isteyen müşteriler alacakları ev için ekspertizin belirlediği fiyatın %80’i oranında kredi kullanabilmektedirler. Bu durumda ev sahibi olmak isteyen bireylerin istedikleri evin %20 sini karşılayabilecek paralarının olması gerekmektedir.

Eve İpotek Uygulaması 

Ziraat Bankası müşterileri konut kredisi çektiklerinde kredi borcu ödenene kadar eve ipotek uygulaması yapılmaktadır. Ziraat bankası konut kredisi ödendikten sonra evin ipoteği kaldırılır.

Kredi Süresince Zorunlu Sigortalar Uygulanır

Ziraat Bankası kredi uygulamalarında konut kredisi çekenler 120 aya kadar süren kredi ödemeleri sırasında zorunlu deprem, hayat ve konut sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 

Konut kredisi çekenlerin en çok tercih ettiği ödeme süresi 36 ay, 60 ay ve 120 aydır. Çekilen kredi evin %100’ünü karşılamamaktadır. En fazla %80 oranında kredi çekilebilmektedir.
Ziraat Bankası konut kredisi çekmek isteyenler için 120 aya kadar kredi imkanı sunmaktadır. 120 ayda 100000 tl kredi çekmek isteyenler için ziraat  bankası %1.03 faiz uygulamaktadır. Bu durumda konut kredisinin aylık ödemeleri 1456 tl olarak ödenebilmektedir. 10 yıl sonunda konut kredisi çekenlerin ödeyeceği tutar 175.940 tl olacaktır.
100000 tl konut kredisi çekmek isteyen bireyler 60 ay yani 5 yıl kredi çekmek istediklerinde uygulanan faiz oranı %1.03 iken aylık ödemeleri gereken borç tutarı 2243 tl’dir. Böylece konut kredisi çeken bireyler 5 yıl sonunda bankaya 135.839 tl ödemektedirler.
100000 tl konut kredisi çekmek isteyenler için 36 ay yani 3 yıl kredi çekmek istediklerinde uygulanan faiz oranı %0.93’tür. Aylık ödemeleri gereken borç tutarı ise 3293 tl’dir. 36 ayın sonunda bankaya toplam ödenecek tutar 119.810 tl’dir.
Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek isteyen bireyler en uygun ödeme koşulları ve en uygun taksit imkanlarıyla müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir