Ziraat Bankası Kosgeb Yılı Faiz Destekli İşletme

Ziraat Bankası Kosgeb Yılı Faiz Destekli İşletme

2016 yılında da kobiler için destek kredisi veren Ziraat Bankası, bu sene de KOSGEB işbirliği ile Ziraat Bankası KOSGEB 2017 yılı faiz destekli işletme kredisini girişimcilere sunuyor. Geçen sene de yoğun ilgi ve talep gören proje KOSGEB işbirliği ile ekonomiyi canlandırma ve geliştirme aynı zamanda da girişimciyi destekleme ve ekonomik hayatta tutunabilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Ziraat Bankası kobi’lere destek kredisi ile Türkiye ekonomisine çok ciddi bir ivme ve canlılık kazandırmış olacak. Ayrıca Ziraat bankası işletme destek kredisini kullanan kobiler için desteğini sadece kredi kullanımı ile sınırlandırmıyor, onlara ekonomik hayatta varlıklarını sürdürmeleri için pek çok avantajlı ek kullanım hakkı da sunuyor.

Koşullar

 

 
Ziraat Bankası’ndan Kobi’lere hep destek, tam destek! Kobi’ler işletmelerinin nakit ihtiyaçlarını KOSGEB ve Ziraat Bankası iş birliği ile KOSGEB destek kredileri başlığı altında Ziraat Banka’sından karşılayabilecekler. Peki Ziraat Bankası KOSGEB 2017 yılı faiz destekli işletme kredisi alabilmenin koşulları nelerdir?
Kobi Beyannamesine sahip olan
Yıllık net satışo 40 milyon TL’yi aşmayan
250’den az çalışana sahip olan
Ticaret Odasına kayıtlı olan
Vergi ve SGK borcu bulunmayan
Gerçek ve tüzel kişiler

Kredinin Özellikleri

 

 
Ziraat Bankası ve KOSGEB kredileri şartlarını yerlerine getiren adaylar için bir de kredinin özelliklerine göz atalım.
Kredi Limiti: 50.000 TL
Kredi Türü: 3’er aylık eşit taksitli
Kredi Vadesi: İlk 1 yıl ödemesiz, toplamda 36 ay vadeli 3’er aylık taksitler

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Ziraat bankası ve kosgeb işbirliği ile yapılan kobiler için işletme kredisi başvurusu nasıl yapılacak? Kredi uygulamaları için aşağıdaki web sitesinden rahatlıkla başvuru yapılabilecek.

sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr
Kobilere Yatırım

 
KOSGEB anlaşmalı bankalar 2017 Ziraat Bankası Kobiler için destek kredileri oluşturmuştur. Kobi’lere yatırım yapan Ziraat Bankasında bu işletmelerin faydalanabileceği destek kredilerini bir bütün olarak aşağıdaki özellikler ile sıralayabiliriz.
KOSGEB veri tabanına kayıtlı işletmeler içindir
İndirimli fazi oranları ile nakdi kredi kullanabileceklerdir.
Kobi’lere destek sağlamak ve finansal açıdan onları güçlendirmek adına kredi fazinin tamamı ya da bir bölümü KOSGEB tarafından karşılanır.
Kapsamları KOSGEB rafaından düzenlenen ve Ziraat Bankası ile işbirliği içinde yürütülen bu krediler; İhracat Finansman Desteği, İşletme Sermayesi Desteği, İstihdam Desteği, Acil Destek, Makine Teçhizat Kredi Desteği gibi başlıklar altında toplanmıştır.

Kobilere Avantajlar

 
Kobiler için avantajlar sadece destek kredisi ile kalmıyor, Ziraat Bankası aracılığıyla işletme destek kredisi alan Kobi’ler aşapıdaki avantajlara da hak kazanmış oluyorlar:
Tabela faiz oranı üzerinden %15 indirim
İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılacak havale ve EFT işlemlerinde %100 indirim
Kobi kart, yıllık kart ücreti muafiyeti
Çek karnesi bedellerinde %50 indirim
Takas Çek komisyonlarında %50 indirim
Hesap işletim ücreti muafiyeti

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir