Ziraat Bankası Kredi Başvuru ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

Ziraat Bankası Kredi Başvuru ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

Ziraat bankası Kredi Başvuru ve Sonucu Öğrenme Yöntemi

1888’de kurulmuş olan banka, o tarihte faaliyette bulunan Menafi Sandıkları da banka şubelerine dönüştürülerek faaliyete başlamıştır.1888 yılından beri tüm müşterilerine sağlıklı hizmet veren Ziraat Bankası teknolojik alt yapı ile daha da gelişmiş ve müşterilerine kaliteli hizmet vermeye başlamıştır. Bu makalemizde sizlere Ziraat Bankası kredi başvuru ve sonucu öğrenme yöntemi ile ilgili bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi başvuru için yapmanız gereken en kolay şey size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmektir. Eğer banka şubesine gitmek o an mümkün değilse Ziraat Bankası kredi başvuru yapmak için internet bankacılığı üzerinden veya SMS yöntemi ile 5 dakika içinde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bankaya gittiğinizde müşteri temsilcisi tarafından size banka kredinizle ilgili son bir süre verilecektir.Banka tarafından verilen talimatlara göre bu süre 2 günde 1 haftada olabilir. Banka bu süre zarfında kredi miktarınızı ve puanlarınız incelemektedir.Dikkat edilmesi gereken önemli bir hususta şudur çektiğiniz kredinin şekli süre içerisinde oynama yapabilir. Mesela banka sizden ekspertiz raporu gibi bir takım evraklar isteyebilir. Bu evrakların incelenmesi bir süre alabilir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru işleminizi yapabilmek için; nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve kredi başvuru formunun tamamlanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra konut kredilerinde tapu belgesini, taşıt kredilerinde ise satın alınacak araca dair noter satış belgesini bankaya mutlaka vermek zorundasınız.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Ve Sonucunu Öğrenme

Telefon bankacılığı sayesinde şubeye gitmeden kredinizin sonucunu öğrenebilirsiniz.Bunun için tek yapmanız gereken Ziraat bankası numaralarını aramak olacaktır. Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme esnasında TC kimlik numaranızı söylemeniz yeterli olacaktır. TC kimlik numaranızı verdikten sonra temsilci size 2 dakika içinde Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu ile ilgili bilgi verecektir.

Sms ile Ziraat Bankası Kredi Başvuru Ve Sonucu Öğrenme Nasıldır?

Ziraat Bankası’na ait olan sms numarasına TC kimlik numaranızı yazarak mesaj gönderebilirsiniz. 1 kaç dakika içinde başvuru sonucunuz telefonuza msj olarak gelecektir.

İnternet bankacılığı ile Ziraat Bankası kredi başvuru ve sonucu öğrenme nasıl yapılır?

Ziraat bankası kredi başvuru bölümünü seçerek istediğiniz miktarı yazıyorsunuz. Ardından TC kimlik numaranızı ekrana giriyorsunuz. Gönder butonuna bastıktan sonra kredi başvuru işleminiz bitmiş oluyor. İsterseniz tüketici kredisi hesaplama yöntemi ile, kredi türünü seçerek, kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade, faiz oranını kendiniz belirleyip size en uygun ödeme planını istediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir