Ziraat Bankası Ortak Konut Kredi Kampanyasıyla Geliyor!

/ 20 Haziran 2018 / 35 views / yorumsuz
Ziraat Bankası Ortak Konut Kredi Kampanyasıyla Geliyor!

Ev sahibi olmak her ailenin yaşam kalitesini arttıran en büyük hayallerinden biri. 2018’in ekonomi istatistiklerine göre konut sahibi olmak, en çok tercih edilen yatırım çeşidi. Ziraat Bankası, herkesi ev sahibi yapmak için kredi fırsatlarında yeni bir dönem başlatarak ortaklaşa konut kredisi kampanyasına imza attı. Peki Ziraat Bankasının ortak konut kredisinin özellikleri nelerdir? Nasıl başvurulur? Krediye başvurmak için gereken belgeler nelerdir? Ortak konut kredisinin faiz oranları nasıl değişmektedir? Sizin için Ziraat Bankası ortak konut kredisine dair bilinmesi gerekenleri listeledik.
Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisinin Özellikleri
Ev sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler konut alabilecek birikimi sağlamakta sıkıntı çektiklerinde krediye başvururlar. Konut kredisinde en kârlı kampanyaları sunan Ziraat Bankası, konut kredi çeşitlerine bir yenisini ekleyerek siz ayrıcalıklı müşterilerine ortaklaşa ev sahibi olabilme fırsatı tanıdı.
Ziraat bankası ortak konut kredisiyle satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi imkânı sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası, kampanyadan yararlanabilmeniz için sizden düzenli gelire sahip en az 2 en fazla 5 kişi talep ediyor. Ziraat bankası, ortak tapu işlemi için her bireye ayrı kredi hesabı açmakla beraber kredi ödeme tarihleri için kişilerin birbiri üzerinde sorumluluğu vardır. Ziraat Bankası ortak konut başvurusu yapıldığı tarihten itibaren kişilerin krediye uygunluğunu kontrol etmektedir. Ortaklaşa yaptığınız başvuruda, en az biri kredi sahibi olmaya uygun değilse ortak konut krediniz onaylanmaz. Ayrıca, siz ve eşiniz de ortak konut kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz.
Ziraat Bank Ortak Konut Kredisi Vade İmkanları ve Faiz Oranları
Müşterilerinin kolaylığını ön planda tutan Ziraat Bankası, ev sahibi olmak isteyen bireylere 120 aya kadar vade imkânı sunuyor. Ortak konut kredisi için 2018 yılı için belirlenen güncel faiz oranı %1,23 olmakla beraber ipotek tesisi ücreti olarak müşteriden 118 TL talep edilir. Konut sahibi olmak isteyen yatırımcılar, Ziraat Bankası’na ekspertiz ücreti olarak 498 ila 1798 arası ödeme yaparlar. Ziraat Bankası ortak konut kredisi hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu ise erken ödeme tazminatıdır. Ortak konut kredi sahipleri, kredi taksitlerini toptan ya da erken ödemek isterlerse;
36 ay vadeyle alınmış bir krediyse kalan borcun %1’i,
36 aydan fazla vade süresiyle bir krediyse kalan borcun %2’sine varan erken ödeme cezası müşterilerden istenebilir.
Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisine Başvuru Kanalları
Ev sahibi olmak ve geleceğinin teminatını almak isteyen bireyler kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine gerekli belgelerle giderek kolayca başvurabilirler. Peki ortak konut kredisine başvurabilmek için gereken evraklar nelerdir?
Ortak Konut Kredisi Gereken Belgeler
Ev sahibi olmak isteyen ve yeterli birikimi olmayan müşteriler kredi sahibi olmak için ortaklaşa başvuruda bulunacak her birey için gereken belgeler;
Ziraat bankası ortak konut kredisi başvuru formu

  • Sahip olduğunuz sürücü belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport fotokopisi
  • Çalışma durumlarınızı gösteren gelir belgesi
  • Serbest meslek mensubuysanız bağlı olduğunuz meslek toplumundan alınan üyelik belgesi
  • Hukuki olarak ortağı olduğunuz bir şirket varsa, şirkete ait sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi
  • Sahibi olmak istediğiniz evin tapu belgesi

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.