Ziraat Bankası’ndan Kredi Kartı Borç Yapılandırma Açıklaması

/ 8 Ocak 2019 / 197 views / yorumsuz
Ziraat Bankası’ndan Kredi Kartı Borç Yapılandırma Açıklaması

Ak Parti grup toplantısında Ziraat Bankası tarafından kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlere uygun koşullarla kredi verileceğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdelemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın açıklamalarını ardından Ziraat Bankası’ndan kredi kartı borç yapılandırma açıklaması geldi. Ziraat Bankası kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar vade ile aylık % 1.10, 60 aya kadar vade ile ise aylık % 1.20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını duyurdu.

Ziraat Bankası’ndan Kredi Kartı Borç Yapılandırma Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdelediği kredi kartı borçlarını tek bir bankada toplama kredisine ilişkin Ziraat Bankası da detayları kamuoyu ile paylaştı. Kredi kartı borcu olup bu borçlarını ödemekte zorlananlara sağlanacak ihtiyaç kredisinin (Borç Kapama Kredisi) detayları belli oldu. Ziraat Bankası kredi kartı borçlularına 24 aya kadar aylık yüzde 1.10, 60 aya kadar aylık yüzde 1.20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin müjdeyi saatler önce canlı yayında duyurmuştu. Ziraat Bankası da bu kapsamda Birleştiren İhtiyaç Kredisi sunacağını duyurdu. İşte Ziraat Bankası tarafından Birleştiren İhtiyaç Kredisi’ne ilişkin yapılan açıklama;

“Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.”

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Detayları

Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık % 1,10 ve 60 aya kadar aylık % 1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.”

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.