Ziraat Bankkart Combo (Kredi ve Banka Kartının Kombinasyonu)

Ziraat Bankkart Combo (Kredi ve Banka Kartının Kombinasyonu)

Bildiğiniz gibi Ziraat Bankası şimdiye dek kredi kartında Maximum ile beraber çalışıyordu. Ancak 2018 itibariyle Ziraat Bankası kendi kredi kartı markasını yaratmak amacıyla Maximum ile yollarını ayırdı ve kendi markası olan Bankkart Combo’yu tasarladı.
Ziraat Bankkart Combo, hem debit kart (banka kartı) hem de kredi kartı özelliği taşıyacak. Müşteriler Bankkart Combo POS’ta kullanıldığı anda hesap ya da kredi kartının hangisinden işlem yapılacağı sorulacak.
Banka kart ile kredi kartını tek bir kartta buluşturan yeni Bankkart Combo’yu anlatan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Şayet gelecekte Türkiye’de sadece 3 kredi kartı markası kalırsa mutlaka biri biz olacağız” dedi. Aydın, banka olarak 2018 sonunda, ‘yarım trilyon TL’ bilanço büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini de ekledi.
Kredili Mevduat Hesabına Vade Farksız Taksit
Ziraat Bankası Bankkart Combo ile Türkiye’de ilk defa kredili mevduat hesabına da vade farksız taksit yapılacak. Müşterilerin mevcut bank kartları iptal olmayacak, müşteriler eğer dilerse sadece bank kart özelliğiyle kullanabilecek, eğer dilerse hem banka kartı hem de kredi kartı özelliğiyle kullanabilecek. Banka müşterileri kredi kartına eğer belli bir miktar harcama sözü verirse aidat yansımayacak.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Özellikleri
Nakit ihtiyacını, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış Ziraat ATM’lerinden karşılayabilirsin.
Yurt içinde ve yurt dışında alışveriş işlemlerini şifre girerek güvenle gerçekleştirebilirsin.
İnternette hem banka kartı hem de kredi kartı özelliği ile 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanarak (3D Secure) alışveriş yapabilirsin.
Ziraat ATM’leri veya İnternet Şubesi ile telefon hattına, mevduat hesabın üzerinden GSM TL yükleyebilirsin.
Şubeye gitmeye gerek kalmadan, para çekme/yatırma, EFT/Havale, fatura ödeme ve daha birçok bankacılık işlemini İnternet Şubesi ve Ziraat Bankası ATM’leri ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsin.
Hesap bakiyeni öğrenmek için “BAKIYE” yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsin.


Bankkart Combo Kredi Kartı Özelliği
Anlaşmalı üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir, puan kazanabilir, kampanyalara katılabilir ve birbirinden cazip indirimlerden yararlanabilirsin.
Kredi kartı özelliği ile yaptığın alışverişlerden kazandığın puanlarını anlaşmalı üye işyerlerinde alışverişlerinde harcayabilirsin.
Kartının kredi kartı özelliği açık ise 50 TL ve altındaki alışveriş işlemlerini temassız olarak bu özellikle, kredi kartı özelliği açık değilse banka kartına para yükleyerek gerçekleştirebilirsin.
Kredi kartı özelliği ile günün her saatinde nakit avans çekebilirsin.
Kartın ücretsizdir.
Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Özelliğini Açma
Ziraat Bankası şubelerinden Bankkart Combo’yu alırken aynı anda kredi kartı özelliğine de başvurabilirsin.
Başvuru sonucun sana SMS ile bildirilecek.
Onay SMS’inden sonra Ziraat Bankası ATM’sinde öncelikle banka kartın ile şifreli bir işlem gerçekleştirmen, sonra kartını ATM’ye tekrar takarak görüntülenen menüden kredi kartını seçmen gerekiyor. Böylece kartının kredi kartı özelliği açılacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir